belzebub

Jak chápete větu o povinnosti podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ?

věta – Vyplněný formulář musíte předložit nejpozději do jednoho měsíce ode dne, kdy jste měl podat daňové přiznání za daný kalendářní rok. Nejzazším termínem je tedy 1. květen, resp. první po něm následující pracovní den.

→ nejsem si jistý, jestli je nejzazší termín 1. května, bez ohledu na to, kdy podám přiznání, nebo to je vždy max 1 měsíc, od tý doby, KDY podám dan. přiznání, co myslíte? Co na to výroková logika?
dík

Nejlepší odpověď
Muffz

Termín pro daň o příjmech je do 1. dubna. Do jednoho měsíce je tedy do 1. května.

Hlavní je část „kdy JSTE MĚL podat“ – to je nejpozději do 1. dubna. Nepíše se „kdy JSTE PODAL“.

Takže správná je první možnost, nejzazší termín je 1. května, bez ohledu na to, kdy jste přiznání podal.

Další odpovědi
ivzez

Ta věta je jednoznačná:
Přehledy musíte podat do jednoho měsíce od data, kdy jste
byl povinen DP podat. Nikoliv od skutečného data podání.