annas

Jak chápete tvrzení, že humor je jako paví ocas, jímž si muži získávají pozornost žen? Platí to i naopak?

Setkali jste se s tímto spojením?
Doplňuji:
Děkuji za vaše odpovědi. Také jsem toto spojení ještě neslyšela, ale náhodou objevila v jednom článku. Zřejmě nic běžného.

Nejlepší odpověď
iceT

Páv když chce zapůsobit na pávici,roztahuje a ukazuje na odiv svoje krásně zbarvené peří,aby upoutal pozornost.

No a u lidí by to tak mohlo fungovat taky,akorát,že chlapi nebudou ukazovat ocas,ale budou se snažit zapůsobit na potencionální partnerku jiným způsobem-třeba právě tím humorem,nebo taky drahým oblečením.I ženy se mohou stavět jinak,než jaké jsou ve skutečnosti.

Slovní spojení ale neznám.

Další odpovědi
Deli

Nesetkala jsem se, ale je to krásně řečeno. U nás to asi platí, protože nejsem modelka a můj manžel není krasavec z magazínu, ale prostě jsme si sedli podobnými názory a díky tomu, že jsme oba v druhém vytušili prima recesistu, bylo to jasné… Platí to určitě i naopak.

Drap

S podobným tvrzením jsem se nesetkal. Ovšem pravdou je že člověk veselý, vtipný, sršící vtípky se stává ve společnost oblíbeným a středem pozornosti. Naopak člověk uzavřený, kabonící se zůstává jaksi stranou.

Děda Louda

Samozřejmě, že to platí i naopak. Někteří muži svým „humorem“ ženy spíše odpuzují.

S takovýmto spojením jsem se nesetkal, ale nápadně připomíná chlubení se cizím peřím.

dědapetr

Nikdy jsem se s tím nesetkal,ale laskavý humor je solí života a ten je potřeba.

hanulka11

Tak to jsem opravdu neslyšela.
Mě tedy někteří rádoby vtipálci, kteří mají přehnaný humor fakt nesedí.
Humor mám ráda laskavý a něžný, ale takové ty mistry světa, kteří si myslí, že ohromí každou …to ne.