annas

Jak chápete tento aforismus? „Jsou tři hlupáci třikrát chytřejší než jeden hlupák, nebo jsou třikrát hloupější?“

Autor PhDr. Jan Sobotka

Nejlepší odpověď
fcoop

Buď podle konstatování: „Kde nic není,ani Smrt nebere.“ .....nebo podle Forresta Gumpa: „Pro hlupáka každý hloupý.“

Obecně – blbci mají tendenci shlukovat se,cítí se pak jistěji a společně dokáží vymyslet „věci“,že „Laik žasne,odborník se diví.“
Příkladů je všude kolem spousta.

Další odpovědi
marci1

„Má-li jeden hlupák za zrnko máku chytrosti, pak tři hlupáci mají chytrosti za tři zrnka máku, jsou tedy chytřejší než jeden hlupák. Jsou také třikrát hloupější, to se ví.Má-li jeden hlupák hlouposti za kilo máku, mají tři hlupáci za tři kila. Takže jsou taky třikrát hloupější.“ 🙂
Jan Sobotka: O čertu Pepiášovi

Kepler

Já myslím, že neplatí ani jedno z toho. Akorát že tři hlupáci vymyslí trojnásobné množství blbin. Když více hlupáků složí hlavy dohromady, není to jako když se vytvoří vícejádrový procesor 🙂

hapiky

Pokud sečtete jejich IQ, tak předčí ty, kteří je označují za hlupáky. Ale v praxi to je takové jako z nulou. Nelze sčítat ani odečítat. Nula od nuly pojde.

odpovídámež

Takhle jednou probíhal rozhovor mezi kamarády. Ten jeden říkal. „Představ si, že u nás na oddělení máme dva úplné idioty.“
„Jo, a řekni mi kdo je ten druhý?“

johana 56

O hlouposti se všeobecně tvrdí, že je nekonečná.

Tři hlupáci by tedy měli být hloupější/chytřejší jen každý sám za sebe, protože ani jeden z nich nebude souhlasit s ostatními a bude obhajovat vlastní tvrzení.

Ale „Když má někdo peníze a moc, může být hloupý, jak chce.“

ivzez

Tři hlupáci nejsou ani hloupější ani chytřejší než jeden hlupák.
Sejdou-li se tři hlupáci, jejich chytrost ani hloupost se nenásobí.

Ale je to pěkná hříčka. (–:

Drap

Velmi zapeklitá otázka. Jak se říká teď babo raď. Asi nelze hledat logické vysvětlení. Obrátil jsem se na lidovou moudrost. I když se říká že víc hlav víc rozumu, myslím že v tomto případě je nutno vzít i v potaz " komu neni s hůry dáno, v apatyce nekoupí. Nebo také blb zůstane blbem navždy.
Když to zhodnotím, tak si myslím, že druhá varianta je ta správná.

still

Třikrát hloupější, protože jeden hlupák utvrzuje v hloupostech ty ostatní a naopak. A tři pohromadě? Brrr, hrozná představa… To už je skoro zločinné spolčení :D

briketka10

Můj názor je, že všichni
čtyři jsou stejně hloupí.

Ne marci má pravdu:

https://books­.google.cz/bo­oks?id=JRVdFdL­_ejcC&pg=PA46&l­pg=PA46&dq=Jsou­+t%C5%99i+hlup%C3%A1ci+t­%C5%99ikr%C3%A1t+ch­yt%C5%99ej%C5%A1%C3%AD+n­e%C5%BE+jeden+hlup%C3%­A1k,+nebo+jsou­+t%C5%99ikr%C3%A1t+hl­oup%C4%9Bj%C5%­A1%C3%AD?%E2%80%9C&sou­rce=bl&ots=aIW­S5B9uYS&sig=q5g0E­i9-OUBQqo1PcIs9Rlaj­bzY&hl=cs&sa=X&ved=0a­hUKEwiSkZbYjZvU­AhXDwBQKHRKCAB­gQ6AEIKjAC#v=o­nepage&q=Jsou­%20t%C5%99i%20hlup%C3%A1­ci%20t%C5%99i­kr%C3%A1t%20chyt%C5%99ej­%C5%A1%C3%AD%20ne%C5%BE%­20jeden%20hlup%C­3%A1k%2C%20ne­bo%20jsou%20t%C5%99i­kr%C3%A1t%20hlou­p%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%3F%­E2%80%9C&f=fal­se

Kepler

Fcoop: ještě jsem nezaregistroval, že by jeden hlupák, nebo sbor hlupáků něco užitečného vymyslel, včetně toho, co stálo za Nobelovu cenu. Laik žasne, odborník se směje 🙂

fcoop

Nesmíš chápat všechno doslova.
Občas se používá takový vyjadřovací prostředek,říká se mu ironie.
Někdo něco řekne,ale myslí tím pravý opak.
P.S.....co s tím má společného Nobelova cena?
No nic.

annas

Ad Briketka,

nepřepsala ses? Jsou přece tři.

Ale pak jsi potvrdila odpověď marci1.