annas

Jak chápete tato slova, která napsal v 19. st. Charles Baudelaire?

„Na dvě práva se v deklaraci lidských práv zapomnělo: na právo odporovat si a na právo odejít.“

Nejlepší odpověď
barnajka

To právo odejít bych někdy s chutí přetransformovala do povinnosti :)

Další odpovědi
Drap

V dnešní době a v dnešních politických pořádcích, je opravdu problém účině, jako řadový občan bez následků odporovat a stavět se proti tézím a dogmatům vládnoucích garnitůr. Obdobné je to s právem odchodu.