annas

Jak chápete slova Josefa Čapka?

„Obdržel jsi svůj život jako osobní statek. – Ale těch věřitelů!"

Koho považujete za věřitele?

Nejlepší odpověď
fcoop

Těch asi bude.....v první řadě rodiče – zřejmě.

Další odpovědi
anonym

Z dnešního pohledu už spíše jako knižní výrok vůči čtenářům co ještě byli slušní a věděli co je pokora.
Nyní je to, bohužel pomalu zastaralá a překonaná nostalgie.
Věřiteli byli rodiče a škola, blízcí, do jisté míry i společnost.
V dospělosti se snažím o harmonizaci, abych se z pozice dlužníka sám stával věřitelem.

anonym

Jsem sama sobe veritelem . -iv-