MiniMia

Jak chápete slavný citát P. Coelho?

,,Zlo není to, co vchází člověku do úst, ale je to, co z nich vychází."

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se sama zamyslet, pokud chcete slovům rozumět.

Jen stručně,. když něco slyším a není to pravda, měla bych mlčet a nešířit dál – ošklivá či zlá slova se nerozšíří.

Pokud slova někomu sdělím jako zajímavost či jako tzv. zaručenou pravdu, často i se záměrem ublížit, tak už jde o zlo.

Neprověřená či nepravdivá slova se šíří dál … tak vznikají pomluvy, které jsou zlem …

Připomíná to různé tzv. zaručené zprávy, které se objevují na netu, naposled při volbách prezidentů …

Něco podobného jako Sokratova síta.
http://jirik.tk­.sweb.cz/clan­ky/sokrates.htm

Další odpovědi
zjentek

Chápu to i tak, že zatímco odporné potraviny nelze považovat za zlé, pozvracené kalhoty, sedačka a koberec budou velmi zlé.