annas

Jak chápete rozdíl mezi slovy odstřelovat (odstřelovač) a ostřelovat (ostřelovač)?

Kdo je střelec a kdo sniper ve vztahu k uvedeným pojmenováním.
Doplňuji:
Ostřelovat znamená střílet na někoho nebo na něco z dálky, například ostřelovat město;

Odstřelovat je protějšek dokonavého slovesa odstřelit, tj. zastřelit někoho, něco (a tím odstranit), např. surově odstřelovat zajatce; myslivci odstřelují zvěř, v lomu se odstřeluje skála.

Sniper [snajpr] je elitní střelec; má špičkovou zbraň s (infračerveným) dálkohledem apod., která je mu svěřena po speciálním výcviku. Měl by se nazývat odstřelovač.
Odstřelovač = střelec: střelec (z pušky) určený k odstřelování významných nepřátelských cílů.

Žádný z výkladových slovníků češtiny (PSJČ, SSJČ, SSČ) neuvádí heslo ostřelovač. Máme však zjištěno, že v tisku z 90. let ostřelovači převažují nad odstřelovači.

Jazyková poradma ÚJČ AV.

Nejlepší odpověď
mojitek

Ostrelovat se pouziva spis ve smyslu kde jde o vice strel na mista kolem.
Odstrelit znamena primo odstranit jednu vec nebo zivocicha ci cloveka.
Sniper=odstrelovac

Další odpovědi
nabubindes

sniper je odstřelovač
ostřelovat, ostřelovač to jako střílet okolo cíle? to ale asi nebude cílem střelby snipera…

pondělí

ODSTŘELOVAČ-odstřel
OSTŘELOVAČ-ostří

led

to bude asi tým, že väčšinou nezasiahli, to, na čo mierili.

quentos

mojitek ma recht. Tato slova se často zaměňují.