Avatar uživatele
Posspi

Jak chápete přísloví „Vidět znamená věřit?“ Co si myslíte o pohádce Polární Expres?

Krásný den.

Jelikož se blíží Vánoce a s nimi ta pravá zimní atmosféra, chtěl bych se Vás na něco zeptat. Určitě všichni znáte kouzelnou pohádku ‚Polární Expres‘, která je plná všelijakých záhad, hádanek, přísloví a tajemna, které mě vždycky dostane..

Nejvíce ze všech mě ale zaujala tahle dvě: „Vidět znamená věřit“, a potom „Není důležité znát směr, ale nebát se jet..“. To je něco, co ve mně zanechalo jakousi stopu, něco, nad čím musím přemýšlet. A já se ptám, jak tahle přísloví chápete Vy?

Co pro Vás znamenají, a znáte tuhle pohádku vůbec? Koukáte na ni o Vánocích? Jaké pocity ve Vás vyvolává?

Zajímavá 0 před 1627 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Nemyslím, že jsou to přísloví, ale podle formulace bych to tipoval na blábol z pohádky. Pohádku neznám. Název vůbec nepřipomíná pohádku, ale televizní reportáž.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

pohádku znám, má celkem příjemnou atmosféru, díte to jistě vnímá jako hezky strávený čas ve vyhřátém vagonu bezpečně od vánice za okny (snad jen s výjimkou té procházky po střechách vagonů) … každopádně jakési celkové vyznění pohádky se mi zrovna dvakrát nezamlouvá. V první části jde o to zesměšnit kohokoliv kdo pochybuje o existenci „nadpřirozena“ a uvést ho zpět do kolejí bašťouna který opět zlhtne i s navijákem cokoliv se mu řekne, protože přece „musí věřit, jinak bude sám a smutný a kdesi-cosi“ … to vyznění je trochu podivné.

„Vidět znamená věřit“ to je myslím nesmysl. Pokud to nevidíte, tak jen věříte a až pokud to vidíte pak víte. Plus mínus nějaká ta možná nepřesnost v pozorování.

„Není důležité znát směr ale nebát se jet“ to mi také připadá jako nesmysl. Nesednete jen tak na vlak aniž byste tušili kam vás zaveze, a pokud ano pak gratuluji rozhodně ale patříte mezi čestné vzácné výjimky. Berte to prostě jako pohádku, i ta hesla jsou podle toho vybrána aby podpořila příběh toho filmu a nemusí mít nutně obecnou platnost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek