Avatar uživatele
annas

Jak chápete přísloví? Liána se šplhá vysoko jen s pomocí stromu, ale strhnout liánu dolů způsobí „v lese“ rozruch.

Vietnamské přísloví, tajenka křížovky z MF Dnes + TV z 16. 4. 2021. Je možné i najít na netu.

https://pixaba­y.com/cs/photos/b%C5%99e­%C4%8D%C5%A5an-kmen-li%C3%A1na-rostlin-entwine-4231475/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, paul1, zjentek, dust8, aliendrone, anonym před 1077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

Liana je cudzopasník, ktorý k svojmu životu potrebuje svojho nositeľa. Pevne sa naňho prichytí a spolu s ním rastie. Je tak k nemu pripútaná, že pri svojom páde zvlečie z kože, prípadne aj strhne svojho životodárca.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, popravdě to moc nechápu. Vlastně vůbec. :)
Nejspíš jde o nějaký příměr, ale není mi jasná souvislost, resp. konkretizace. Jo, dnešek je jeden z mých „lepších“, hned ráno levé přední kolo stálo na ráfku a tak to jde celý den… :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já to chápu tak, že se správnou podporou vyšplháte vysoko sice nepozorovaně, ovšem „nahoře“ je na vás najednou hodně vidět. A to se nemusí líbit všem, respektive líbí se jen některým a ti se mezi sebou pak melou a melou, zatímco si nikdo nevšímá, co děláte vy. Tedy všímá, ale pozorovatelé „se melou“, takže zůstáváte na výsluní, bo není prioritou vás dostat dolů. (; (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Já to chápu tak, že na parazity platí pouze prevence. Jak už se šplhají a jsou na místě, je pozdě na všechno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
annas

Můj pohled.

Člověk se tlačí nahoru, často přes mrtvoly za pomoci druhých. Jenže když je nahoře, nevyhovuje ostatním, chtějí ho proto svrhnout, způsobí to rozruch „v lese“.

Nepřipomimá to současnou politickou scénu? I když poslanci byli zvolení, ale funkce jim byly přiděleny.

před 1077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

annas>>> To jsem si tak nějak představoval, ale zavrhl jsem, protože nevidím důvod k tomu „rozruchu v lese“ (ve smyslu proč by měl pád hochštaplera „vyvolat ruch v lese“ a pád někoho jiného nikoliv). :)

před 1077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Přiznávám, že ten les jsem také nějak nechápala, proto jsem to dala do uvozovek:-))

před 1077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Otvorte si noviny a ten les zbadáte. Koľko ľudí sa priživuje, cudzopasí, na známych menách. Bez týchto „svojich mien“, by jednoducho zanikli v dave.

před 1074 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek