Rokio

Jak chápete přísloví: „Kdo chce moc, nemá nic.“?

Můžete mi to vysvětlit vlastními slovy a uvést prosím příklad?

Týká se to i člověka, který chce získat více peněz poctivou prací, šetřením a rozumnými investicemi?

Nejlepší odpověď
Drap

Chápu to přesně tak jak se to říká. Ty šetříš rozumnými investicemi, až narazíš na takovou lákavou, a s velkým ziskem, vypadající velmi rozumně a jako zaručená tutovka. Překoná tě touha rychle a spolehlivě podstatně zvětšit své investice. Investuješ a po čase se ukáže, že ta investice nebyla až tak rozumná a bezpečná a příjdeš i o investované.

Další odpovědi
Kepler

V touze po velkém zisku neúměrně riskuje a tak zpravidla přijde na buben. Nebo si vytyčí velké cíle, na které nemá.

Kelt

Kdybych dělal jednu věc pořádně, tak bych udělal třeba méně věcí, ale dokonale.