annas

Jak chápete? Pokud nenanosíte novou vodu, nevylévejte špinavou. Ale berte v úvahu, že lze vylít vaničku i s dítětem.

Irské přísloví, doplněné a upravené. Tajenka křížovky z č. 20/2020 Magazínu MF Dnes.

Jinak zdroj na netu https://citaty­.net/citaty/1984351-irske-prislovi-nevylevej-spinavou-vodu-dokud-sis-nenanosil-cisto/

Obrázek

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/10/30/12/10/wa­ter-1013863_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Lepší něco, nežli nic a příslib „lepšího příští“ neznamená, že příští bude lepší, pokud VŮBEC BUDE. ;) :D
To druhé nabádá k uvážlivosti. I když je důkladnost potřeba a vzít něco „z gruntu“ má nejlepší výsledky, tak se vyplatí zapřemýšlet, jestli vše staré je vskutku nanic. Unáhlený úsudek v tomto směru může nadělat větší paseku, než by jeden čekal. Taková moderní fóliová hydroizolace už po třiceti letech může být na rekonstrukci baráku, zlatý asfalt. ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

Voda je zde brána jako zástupný problém. Neměli by jsme vydat vše beze zbytku, pokud neni zajištěn další přísun potřebného. Pokud tak učiníme, můžeme udělat více škody jak užitku.

Kepler

I špinavá voda se v nouzi může na něco hodit, takže se jí nezbavujme, pokud nebudeme mít čerstvou. Je to jako se ztvrdlým chlebem, hlad je strašná sviňa a budeme-li mít opravdu veliký hlad, bude nám chutnat jako dort Malakov. No a to s tou vaničkou: to je jako hodit staré gatě do šporhéltu a nechat v kapse tisícikorunu.
Mně se obzvláště líbí upravené přísloví: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…až s ním zajdeš na pivo!“

led

Voda je nad zlato. Bez zlata dokážete prežiť, aj keď mnohí si ho cenia viac než život. Ale bez vody neprežijete.

Teda dvíhať tú betónovú vaničku, len aby som sa pokúsila dokázať vami uvedené „lze vylít vaničku i s dítětem“… Tak to pŕŕ, to teda nie, veď kto by sa takto nadrapoval, keď dieťa môže z vody vybrať bez námahy.

Kelt

Pamatuj na stará kolečka, je třeba být zajištěný. Ne všechno staré je špatné a vše nové je vždy dobré. Dvakrát měř a jednou řež, tedy uvažuj.

elkon

Např. nevyhazuj staré oblečení, dokud nemáš koupené nové.