Avatar uživatele
manon

Jak chápete navrženou kategorizaci otázek na Odpovědi.cz?

Doplňuji:
*vyslání otázky – u poslední možnosti

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: manon

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

kategorie mají sloužit k rychlejšímu vyhledání témat, které mne zajímají

Nač se ptát na něco, co je již po 3 roky jasně dané? viz citace:

Uvádějte správné kategorie
Zařazení otázky do správné kategorie pomáhá, aby vaše otázky nalezli správní lidé, kteří dokáží kvalitně odpovědět.
Otázky zábavného charakteru a otázky sloužící ke zjištění subjektivního názoru, jejichž odpovědi nepřinášejí užitek ostatním uživatelům nebo jejichž platnost v čase klesá, musí být vždy v hlavní kategorii Ankety a zábava, i když by bylo možné jejich téma přiřadit do jiné kategorie.
Otázky a doporučení, která směřují k provozovateli serveru Odpovědi.cz, případně k jednotlivým funkcionalitám aplikace Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům nepatří do žádné z hlavních kategorií a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele).
Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.
P.S. Mimo jiné z toho vyplývá i to, že dotazy k funkcionalitám Odpovědi, mají směřovat na provozovatele.
Doplňuji:
Cca každé 2 měsíce vyplavou jakési plané pokusy o revizi nerevizovatelného, aby po čase zase zapadly, jako řada předchozích. (V monitoringu jim někdy říkají notoricky recidivující repetenti, či jadrněji, krátce a výstižněji, leč, nechci pokoušet kodex o neslušných slovech, byť ta neslušnost pochází právě od oněch neukázněných).
Viz případná replika od Bohemica v diskuzi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

kategorie mají sloužit k rychlejšímu vyhledání témat, které mne zajímají

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

kategorie mají sloužit k rychlejšímu vyhledání témat, které mne zajímají

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

kategorie mají sloužit k rychlejšímu vyhledání témat, které mne zajímají

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

správné zařazení dokategorie je důležitější než otázka sama

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Dr.Axl: Tak jsme si to docela pěkně zopakovali, teď to ještě správně pochopit :)

„…otázky sloužící ke zjištění subjektivního názoru, jejichž odpovědi nepřinášejí užitek ostatním uživatelům nebo jejichž platnost v čase klesá, musí být vždy v hlavní kategorii Ankety a zábava, i když by bylo možné jejich téma přiřadit do jiné kategorie“. Jo, tak.

před 4247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

*vyslání otázky – u poslední možnosti (strašně špatně se kontroluje, co jsem napsala, když text uniká – ztratím pak trpělivost a posílám, jak to je :) )

před 4248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Někdy je zařazení otázky snadné, jindy není jednoznačné. Kategorie mají í či by měly usnadnit vyhledání odpovědi na otázku z oboru.

před 4248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Ano, to by měly. A někdy to jednoznačné není. Hlavně se „z toho nestřílí“. Tak proč je kolem toho furt povyk? Nevíš?

před 4247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
www

Většinou je oprávněný povyk u zcela jasných kategorií, kdy se uživatel ani nenamáhal přečíst si pravidla, tím se seznámit také s kategoriemi a nebo když je líný kategorie volit.

před 4247 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já si myslím, že správně uvedené kategorie jsou pro jednoduché vyhledávání . Pro ty, kteří neobtěžují dokola opakujícími se otázkami, ale vyhledávají napřed odpověď na svůj případný dotaz v již už zodpovězených.

před 4247 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek