annas

Jak chápete? Dají-li vám linkovaný papír, pište napříč. List papíru je odraz, v němž se lze pozorovat jako v zrcadle.

Juan Ramón Jimenéz, Anne Golon

https://docpla­yer.cz/47325489-Citaty-a-paradoxy-vyslo-take-v-tistene-verzi-objednat-muzete-na.html

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/pap%C3%A­Dr-sponky-roztrhan%C3%A9-5615994/

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud napíšeš zlou myšlenku, vrátí se ti – oplatí se ti to a nakonec to budeš ty, který doplatí na zlo, cos vyvolal – „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.“

Další odpovědi
Kepler

Kdo píše, jak se mu předem nalinkuje, ten nevyčnívá z davu. Kdo píše kolmo na linky, značí rebela.

paul1

No nevím, Občas je dobré vybočit z ŕady. Jak kdy.

aliendrone

Tak první část mi dává smysl – jednat by měl člověk za SEBE, nikoliv tak, jak se mu „předepisuje“. To druhé vůbec nechápu. :)

led

List papieru má presne vyhradené riadky, ktorých máme písať. Je To ako v živote, zákony, predpisy nám určujú cestu s mantinelmi za ktoré nemáme ísť. Snaha mnohých z nás je objavovať, prekonávať zábrany, ktoré nám spoločnosť vymedzuje , nedržať sa len vytýčenej trasy, ale žijeme, píšeme slová, vety svojho života, tak ako nám to naše vedomie určuje, bez ohľadu na spoločnosťou presne ohraničené riadky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Aliendrone,

tyto citáty byl tématem maturitní práce z českého jazyka. Je to sice už dávno, ale nějak jsem si na ně vzpomněla.

Téma, slohový útvar úvaha, zaujalo hodně maturantů. Bylo zajímavé práce číst.

Zde samozřejmě nejde o obsáhlou úvahu, ale stačí jen pochopit, umět číst mezi řádky. .

První část je jasná, dalo by se uvést, který politik nepíše na linky, ale mimo ně

. Druhou část chápu tak, že písmo je obrazem duše, píšeme „mozkem“, takže podle formulace myšlenek poznáme, jací jsme. Stejně tak druzí dovedou vycítit, co jsme, nebo za co se vydáváme.

Nassin

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

Příspěvek smazán administrátorem.