annas

Jak chápete citát?

„Pochybovat není zrovna příjemný stav, ale jistota je směšná“. (Voltaire).

Nejlepší odpověď
1popelka1

Zrovna nedávno jsem četla na podobný citát nějakou debatu, z níž vzešlo, že pochybovat a nedůvěřovat je hřebíček do rakve a jistá je pouze smrt… To jen tak na úvod.

Citát, ani nevím, jestli mu rozumím… spíš jej asi převedu na sebe… Jsem od přírody pochybovačný člověk, který potřebuje mít jistotu, jistotu, že rodina bude zdravá, že budu mít práci, lásku, přátele a vůbec se mi to nezdá směšné… protože na něčem potřebuji stavět… a to je jistota, že mám kolem sebe lidi, které mám ráda a oni mě… Nějak jsem se do toho zamotala…

Voltaire možná chtěl říct, že mít jistotu, je ještě větší bláznovství, než pochybovat, protože jisté není nic. Pochybování nám dává naději, že se třeba něco změní, že ač jsme pochybovali o něčem, mohlo to nakonec dopadnout dobře.

Další odpovědi
BEAES

Raději pochybovat, než si být jistý a pak zjistit,že to tak nebylo.
Jisté je, že vlastně nic není jisté!!!

BIGFOOT

annas,voltaire byl blbej fanatik,bezbož­ník,chvástal,vrah,re­volucionář a nakonec skončil tam kam každýho tak rád posílal:POD GILOTINOU.jeho výrok je absolutní blábol.bez víry se nikdo nemůže líbit bohu.a když žiješ v nejistotě tak se z toho můžeš taky zbláznit.já mám radši pravdu i když nékdy bolí.BIGFOOT

Zdroj: ZKUŠENOSTI ŽIVOTA