Avatar uživatele
annas

Jak chápete citát?

„Pochybovat není zrovna příjemný stav, ale jistota je směšná“. (Voltaire).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, vagra, aramah, BIGFOOT, anonym, Lgee před 4986 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Zrovna nedávno jsem četla na podobný citát nějakou debatu, z níž vzešlo, že pochybovat a nedůvěřovat je hřebíček do rakve a jistá je pouze smrt… To jen tak na úvod.

Citát, ani nevím, jestli mu rozumím… spíš jej asi převedu na sebe… Jsem od přírody pochybovačný člověk, který potřebuje mít jistotu, jistotu, že rodina bude zdravá, že budu mít práci, lásku, přátele a vůbec se mi to nezdá směšné… protože na něčem potřebuji stavět… a to je jistota, že mám kolem sebe lidi, které mám ráda a oni mě… Nějak jsem se do toho zamotala…

Voltaire možná chtěl říct, že mít jistotu, je ještě větší bláznovství, než pochybovat, protože jisté není nic. Pochybování nám dává naději, že se třeba něco změní, že ač jsme pochybovali o něčem, mohlo to nakonec dopadnout dobře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Raději pochybovat, než si být jistý a pak zjistit,že to tak nebylo.
Jisté je, že vlastně nic není jisté!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BIGFOOT

annas,voltaire byl blbej fanatik,bezbož­ník,chvástal,vrah,re­volucionář a nakonec skončil tam kam každýho tak rád posílal:POD GILOTINOU.jeho výrok je absolutní blábol.bez víry se nikdo nemůže líbit bohu.a když žiješ v nejistotě tak se z toho můžeš taky zbláznit.já mám radši pravdu i když nékdy bolí.BIGFOOT

Zdroj: ZKUŠENOSTI ŽIVOTA

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek