Avatar uživatele
Alesh

Jak chápat tuto studii o koronaviru?

https://www.novinky.cz/…

Extrémní hladiny autoprotilátek v imunitním systému totiž mohou vyvolat závažné symptomy koronaviru a způsobit jejich dlouhodobější trvání.

Autoprotilátky jsou obecně protilátky namířené proti antigenům vlastního organismu. Antigenem mohou být proteiny, glykoproteiny, nukleové kyseliny, fosfolipidy a glykofosfolipidy. Takže zatímco protilátky jsou proteiny bojující proti chorobám, které vytváří a ukládá imunitní systém, aby v budoucnu zahnaly útočníky zachycením na hrotech, tak autoprotilátky jsou na druhé straně jakýmsi nesprávným vázajícím se tvarem, který se připojuje k proteinům v lidských buňkách.

Mám tomu rozumět tak, že problém mají ti, co mají "zmatený" imunitní systém, tedy inklinují k tzv. autoimunitním onemocněním? A tedy třeba i hodně staří lidé, kteří mají v tomto smyslu dobře fungující imunitu (tj. že napadá jen to co má), tak ty by měly být v pohodě?

Zajímavá 0 před 21 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
led

Zjednodušene, sú ľudia, ktorí neprežijú ani dotyk ranného vánku a sú ľudia, ktorí z vody vylezú suchí. Rovnako je to aj so zdravotnou imunitou, mnohí majú v sebe buď vrodenú, alebo vypestovanú odolnosť voči chorobám a sú ľudia, ktorí už len pri počutí názvu choroby sú upútaní na nemocničné lôžko.
Veľké množstvo neregulovaných, médiami hromadne propagovaných protilátok voči ochoreniam, môže zaviniť aj zánik odolnosti voči množstvu iných chorôb.
Život vie, čo potrebuje pre svoje pokračovanie...

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví