marketa54321

Jak celebrity pomáhají postiženým zemím, když tam jezdí?

Nechci nijak degradovat jejich pomoc a oceňuju, že zasílají na charitu finanční prostředky…Jen jsem se nedopátrala, jak jinak, než finančně pomáhají, když do té země přijedou a mluví o tom, že tam byli, mluvili s lidmi apod…Já být bez střechy nad hlavou, asi mě bude hodně iritovat bohatá evropanka, která přijede, aby se mě zeptala, co se mi stalo a vyfotila se semnou… Nebo tam celebrity pomáhají s roznášením vody, stavěním příbytků apod.? Či je ta pomoc brána v tom, že obejdou různé oblasti a rozhodnou se, kam přispět? Nebo v tom, že o situaci v dané zemi budou informovat lidi a shánět fin. prostředky? Nejde mi ani tak o celebrity jako o to, že si nedokážu představit, jak jednotlivec může pomoct…
Doplňuji:
Agneta – o zásahu evropy do afriky vím, ale na to jsem se fakt neptala :D

Nejlepší odpověď
ivzez

Přestože toto „celebrity“ dělají především samy pro sebe
(„zviditelňují se“), je to jediná oblast, v níž je „beru“.

Má-li někdo ve světě nějaké jméno, pomohou i jeho fotky
z místa nějaké pohromy či neštěstí, informace médiím, …
do toho místa dostat potřebnou pomoc (a nemyslím jen finance).

Díky „celebritám“ se o těchto oblastech dozví více lidí,
kteří jsou schopni pomoci i přímo na místě.

Další odpovědi
Agneta

Ta otázka je typicky postavená na hlavu – ale fakt !

Nejlepší pomocí by bylo ukončení kontaktu EU – Afrika. Ten kontakt s vyspělými zeměmi je likviduje. Už jen to, že si o nich my myslíme, že jsou chudí!!!:DDD

Nejlépe se jim dařilo, když ještě nemuseli nosit naše oděvy, platit našemi penězi a léčit se naší medicínou :D

setapouch

Je to jako v reklame. Vzij se do role toho, kdo chce vrazit penize do pomoci. Oni ti doporuci, kam penize vrazit. Jsou duveryhodnejsi, nez Kuba Novak z ulice.

Funguje to asi tak, ze celebrita udela reklamu zemi. Ja se s celebritou vyfotim a celebrita (resp. fond, ktery zastupuje) dohledne, ze tam ty penize poslu.

zjentek

na světě je doopravdy malá hrstka jedinců, kteří ze sebe mají dobrý pocit, když pomohou bez profitu. To se ale celebrit netýká, celebrita je ráda obdivována a proto když chce miss a nebo jiná nohatá hvězda světový mír, tak ve skutečnosti chce vlastně světu říci, že skutečně není frigidní a že tato láska jde z celého nitra této hřejivé (chcete-li teplé) celebrity
Doplňuji:
..pomoc celebrity je vždy druhotná, slouží jen jako efekt jejich profitu a vždy musí být světově medializovaná ..pro stejnej profit

anonym

pomáhajísvoji přítomností se svým tělem.

Agneta

sepadouch >>> no vidíš…ty když chceš…tak nejsi hloupý, jen se hloupě chováš:DDD
(ke mně)

Agneta

marketa54321 >>> „fakt neptala“…

Jde jen o to, že jim nepomáhají !!! Jak jsi na to přišla, že pomáhají?
To je jako s exportem evropských zemědělských zbytků — je to u nich levně ke koupi, a tak nezahynou hladem, ale je to velmi špatné pro ně, pro jejich budoucnost … :DDD(přemýšlej trochu)

Agneta

To je totiž pravý opak pomoci :D
Chceš k tomu nějakou pěknou metaforu?