dust8

Jak často si případní zaměstnavatelé telefonicky ověřují správnost údajů ohledně vykonávaných zaměstnání v životopisech?

Nejlepší odpověď
Drap

O tom se žádná statistika nevede. Někdo ověřuje téměř vše, někdo neověřuje. Obecně se dá říct, žer nejčastěji se ověřují bývalá zaměstnání při obsazování nejvyšších pozic.

Další odpovědi
Edison

U speciálních pozic a speciálních profesí často netřeba nic ověřovat, bo se lidi v daných oblastech vesměs dobře znají.

zjentek

Něco takovýho se ještě dneska může? GDPR na téma mlčí? Ne? Nic?

jáára

Nikdy, nejsou lidi na práci.

Edison

Zjentek: Co do toho motáš GDPR? Co s tím má co dělat??

zjentek

No, to se podívejme… a já myslel, že životopis je osobních údajů plný, paklíže NENÍ LŽIVÝ a přesně na tohle se dust ptá- ověřit SPRÁVNOST ÚDAJŮ. Dle otázky si POTENCIONÁLNÍ/pří­padní zaměstnavatelé mohou ověřovat cizí osobní údaje prostřednictvím třetích osob/organizací, aniž k tomu mají jakákoli oprávnění, souhlas dotčené osoby a aniž dotčeného vůbec znají. Tak promiň, ale kdo jiný, než právě GDPR má s tímto co dělat? Anebo jeden z nás nepochopil otázku.

Pepa25

Uvedením v životopise to o sobě sám řeknu. Navíc se často výslovně uvede přímo reference, tzn. kontakt na osobu, které lze zavolat a údaje si ověřit.