dust8

Jak často se zbavujete starých či již nepotřebných věcí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vždy, když nevím co s nimi. Třeba při stěhování do menšího a není je kam dát. Daruji, vyhodím. Věci, ke kterým mám vztah, nevyhazuji. To jako bych do sběrného dvora vyhodil kousek sám sebe.

Další odpovědi
DoTazatel

Poslední dobu se snažím ty nepotřebné věci ani nepořizovat – nekupuju je a když k nim nějak přece jne příjdu, tak se jich snažím, co nejrychleji zbavit, aby mi nenarušily můj systém.
Ty nepotřebné věci mám většinou od ostatních jako dárek (i když to zní nevděčně) – ale je to něco co nepotřebuji a nepoužívám, tak to buď hned daruji nebo vyhodím. Držím si jen to, co (téměř) děnně používám nebo je to pro mě jinak důležité.

Dřív jsem totiž bývál dost nepořádný, tak jsem jednou zkusil minimalismus a vyhodil vše nepotřebné, včetně oblečení, které jsem nenosil a jiných věcí (takže skoro vše).

Jiří Bohumil

Starých věcí se „programově“ nezbavuji. Což stvrzuji již tím, že jsme v minulém roce oslavili „zlatou svatbu“. A takto to má (snad) i můj protějšek, za což mu tímto děkuji. 🙂
Oproti tomu se nepotřebných věcí, pokud je tedy opravdu nepotřebuji, zbavuji při t.zv. generálním úklidu. Ale stává se mi, poměrně často, že, po krátké době, si vzpomenu, že zrovna to co jsem takto vyhodil, by se mi zrovna mohlo nyní hodit.:-(
Jinak spíše, občas nepotřebné, nebo lehce poškozené a (pro mne) snadno opravitelné věci jiných, které vyhazují do elektrokontejnerů, i „protizákonně“ sbírám, opravuji a dovybavuji si jimi dílnu, garáž, chatu a i případně domácnost.
A ospravedlňuji si to tím, že vlastně „šetřím naše životní prostředí“..:-)))

Drap

Velmi zřídka. Jen když narazím na něco, co už k potřebě nebude.