dust8

Jak často se vám vyplácí následovat tyto tři fráze?

Pokud né všechny body, tak alespoň, který nejvíce?

  1. Mlčeti zlato, mluviti stříbro.
  2. Kdo uteče, ten vyhraje.
  3. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Bod tři se dá ještě rozvést do policejní sféry.

Princip policejní kariéry, platný za jakéhokoliv režimu:
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.
Kdo nic nezkazí, bývá pochválen.
Kdo je chválen, bývá povýšen.
Kdo je povýšen, nic nedělá.
Kdo nic nedělá, nic nezkazí…

Nejlepší odpověď
annas

U bodu 1 si říkám, v souladu se slovy Miroslav Horníčka.

https://citaty­.net/citaty/23438-miroslav-hornicek-nekdo-mlci-protoze-nevi-a-nekdo-mlci-protoze-vi/

Občas mlčím,. protože nevím, ale jindy mlčím, protože vím své.

Stejně někdy u mě platí, raději něco nedělám, protože vím, že by se mně to nepovedlo.

Kdo uteče, vyvhraje – třeba před vodou při záplavě. ale někdy také ne. Nebo před bouří.

Policejní kariéru neřeším., něco platí i v jiné oblasti.

Další odpovědi
Kelt

Rady a zásady to mohou být pěkné, ale existuje Zákon negace negace, který lze v určité situaci uplatnit. Kdyby se všichni řidili nějakými zákony a pravidly z doby neolitu, tak se nikam nedostaneme. A někdo ty zákony musel porušit, pak jiný vytvořil nové zákony, pravidla atd. Kdo nic nedělá, nic nic nezkazí Kdo nic nezkazí, bývá pochválen (ale nebývá potrestán). A třeba to, aby se za podobnou věc už netrestalo, je třeba něco dělat. BUď budeme stádo ovcí, nebo dostaneme párkrát přes hubu a pár kopanců.
Někde jsem četl že velký kopanec do zadku nás přinutí udělat první krok správným směrem.

Rokio

  1. Dodržování tohoto moudra se mi mnohokrát vyplatilo. Říkal to často psycholog že ZŠ.
  2. Tohle považuji za projev zbabělosti. Raději se postavím situaci čelem a jdu na to.
  3. Kdo nic nedělá, nic nezkazí a zároveň nic neudělá. Zase je to špatně.

Vyplácí se mi dodržovat jen to první moudro.