mosoj

Jak často se u vás používá slovo „imrvére“ ?

Takže „nemlich“, „némlich“ je stále frekventované a co " imrvére" ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem si docela jistá četností, ale spíš jen občas. Nemlich používám určitě častěji.

Další odpovědi
kobranek

Skoro vůbec. :D

Drap

Občas

anonym

Dokud byly doma děti a zlobily, tak to bylo frekventované slovo, nyní jsme s manželkou sami, takže už tolik není potřeba..takže tak jednou za dva, tři měsíce.

Zbynas

Velmi, velmi často. Řekněme, že je to běžná součást mé řeči :)

bolak

imrvére

iceT

Slovo nemlich neužívám vůbec,ale hodněkrát jsem ho už četla,hlavně v krimi příbězích,kde jsou ještě četníci,nikoliv policie.
Slovo imrvére používám ne moc často,to sestra ho používá mnohem častěji.

NelieM

Já teda vůbec, ale občas to říká můj děda, a vzpoměla jsem si na hlášku ze Slunce sena „Škopek imrvére nalitej“ :D

cochee

Vůbec ne.

petra15

Nepouzívám ani „némlich“ ani „imrvére“ a to vedome, dávám si na to pozor v cestine…(vyrostla jsem vícejazycne), znám je tudís v „originále“…

petra15

a co „mermomoci“ ? :)

bolak

sper.. co?

petra15

co? na bunde?:DDD

anonym

imrvere dokola nemlich to samý 🙂