autacek

Jak často se musí skleněné oko vyměňovat?

Nejlepší odpověď
johana 56

„Skleněné oční protézy.
Nosí se přibližně půl až jeden rok, po kterém je nutné protézu vyměnit. Povrch je totiž neustále v kontaktu se slzami, které povrch protézy naleptávají, takže se protéza stává stále více nepohodlnou a drsnou. Sklo, které se při výrobě používá, je také náchylné na poškrábání, například zrnkem prachu nebo nečistotou, která vnikne pod víčko a poškodí povrch protézy rýhami. Tyto rýhy působí na protéze rušivě a navíc mohou poškodit oční důlek a spojivku pacienta. Protéza je nadto velice křehká a snadno rozbitelná, pacient by tudíž měl dávat pozor při čištění, aby mu nespadla, při sportu, hlavně míčových hrách, kdy může dojít k jejímu roztříštění přímo v očním důlku a také by se měl vyvarovat vystavování oční protézy velkým teplotním změnám, kdy by mohlo dojít k jejímu popraskání nebo prasknutí.“

: http://www.zi­votbezoka.cz/pro­tezky/zivotnos­t/

Další odpovědi
dudu

Péče o oční protézu může mít různou podobu. Poznal jsem jednoho podivína, který s touto náhradou žil snad někdy od války. Možná i proto mu říkali partyzán. Dotyčný byl náruživý pivař a svůj denní rituál zakončoval tak, že do svého posledního piva tu svoji protézu vhodil, před posledním lokem ji pečlivě opláchl a pak nasadil do důlku. Sledovat to dokázaly jen silnější nátury. Zpravidla jsme dědka vyvedli z hospody a džbánek rozbili. Druhý den však opět seděl na svém místě. Zemřel nakonec poté co o jedné mrazivé noci přimrzl k silnici. Cestující z půlnočního autobusu mu už nedokázali pomoci.

Drap

Neni třeba měnit. Vidíš přes něj stále stejně.

Smackdown

Nevyměnuje,jen se udržuje hygiena.

briketka10

Ty Drape taky suchý humor 😁

briketka10

No dudu to je nechutná story bléé ☹

johana 56

dudu: myslím si, že tehdy byl kvalitnější materiál.

Jednoho takového „partyzána“ jsme kdysi měli v pracovním kolektivu. Doslova po děvčatech očkem házel, nikdy neprasklo.