icurusL

Jak často se má chodit na velkou?

Nejlepší odpověď
Drap

jak často? Vždy podle potřeby.

Další odpovědi
Kepler

Není důležitá četnost, ale pravidelnost.
Zácpa je popisována, jako obtížné vyprazdňováni stolice. Je to méně časté vyprazdňování stolice než jednou za tři dny (jiní autoři uvádí méně časté než třikrát týdně).
Není pravda, že jako pravidelná stolice je považováno pravidelné vyprazdňování (defekace) jednou denně. Je třeba si uvědomit, že vyprazdňování přímo souvisí s příjmem potravy a tekutin. Pokud je příjem velmi nízký nebo pokud je strava tzv. bezezbytková, nelze počítat se stolicí a v takových případech je tolerována četnost jednou za dva týdny. ¨
https://nemoci­.vitalion.cz/zac­pa/

autacek

Á jéjej, zase další debata o hovně.

Arne1

Možná je to individuelní. Pro mne vždy po snídani. Podle předpisů na vojně (kdysi) to bylo v rámci ranní hygieny.

paul1

No asi to bude podle potřeby, ale mělo by to při normálním stravování být 1× denně.
Zácpa ? Mám už dost pokročilý věk, takže tyto potíže se u mne občas objeví.
Já jsem spíše na přírodní prostředky. Vyzkoušel jsem švestky (zavařené ve špetce soli – zajímavé je,
že jsou sladké a chutné), potom Psyllium, pomleté lněné semeno, piju dostatek vody, většinou mám dost
pohybu, různé čaje z bylinek, změnil jsem stravu (vláknina) apod. Některé z uvedených prostředků po čase
pomohly.
Nedávno mne napadlo při sledování přímých přenosů v TV z předporodní přípravy a z porodů, vyzkoušet tam
doporučovaný „psí dech“, resp. „psí dýchání“. Sám jsem byl překvapen, jak výborně a rychle mi to při zácpě pomohlo. Důležité je při vydychování trochu zvýšit odpor sešpulením rtů.
Ještě jsem si vzpomněl na jednu píseň od pánů Šípa a Uhlíře, kde zpívají, kam všude svoji milou vezmou. Mezi jiným i na: Vezmu Tě do Pardubic na Velkou. 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Vzpoměl jsem si na klasika:
Jaroslav Vrchlický:
Každý, kdo na světě žije,
měl by hovnu poctu vzdát,
co jsou platné miliony,
když nemůže člověk srát !