kurec

Jak často průměrný člověk smrká?

např. denně?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Záleží na tom, zda je někdo alergický,, zachlazený atd. U rýmy se smrká několik dní a často. – je to smrkání z nutností. Při rýmě třeba každých 5 minut.

Jindy jde jen o vysmrkání,. – často i i při pláči, nebo svědění v nose, když potřebujeme nos vyčistit, , zbavit se nežádoucího obsahu. .

Nevím, zda jsem průměrný člověk, ale někdy smrkám jen 2× denně.

Nikdy jsem to nepočítala,. Dělám automaticky, bezmyšlenkovitě. . Zajímalo mě, zda najdu někde na netu.

Objevila jsem v anglickém zdroji v souvislosti i s kýcháním.
lV Kodani byl provedený průzkum.

„Výsledky ukázaly, že více než 95 % normálních osob v průměru kýchlo a smrkalo méně než čtyřikrát denně. Dospělo se k závěru, že je normální kýchat a smrkat méně než 4× denně, zatímco vyšší počet může být známkou rýmy “

https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pub­med/12012947

Další odpovědi
ivzez

Tak často, jak potřebuje.

Dokud nedefinujete „průměrného člověka“ a podmínky,
nedá se odpovědět.

Kelt

Smrkání není nutné k životu jako dýchání. Dá se spočítat, kolikrát se za určité období nadechneme, jakou rychlostí bije naše srdce a podobně. Existují určité normy, ve které se zdravý člověk pohybuje. U smrkání je to podobně jako se stolicí. Někdy vícekrát denně, někdy jednou za pár dní. Ale je třeba znát podrobnosti o zdravotním stavu. Tady norma není.