hela

jak často přesazovat orchidee

a mám odstřihnout suché kořeny?Na jedné orchidei mě na tom odkvetlém stonku roste nová sazečka.Co stím mám dělat

Nejlepší odpověď
beer

Zkus toto:
http://abeceda­zahrady.dama.cz/Pes­tovani-orchideji/sc-102/default.aspx
Jinak pozor, právě na odkvetlých stoncích často raší nové květy! (záleží na druhu)

Další odpovědi
hanulka11

suché kořeny můžeš opatrně odstranit ale odkvetlé stvoly nech , nemusíš je přesazovat často to uvidíš , jak v květníku mizí substrát, ale orchideje rostou přeci i na stromech bez substrátu, takže je nech pěkně růst spíš jednou za týden namočit do kbelíku s vodou a hnojivem na orchideje a necht pěkně vybublat a tím dodáš živiny. tak ať ti pěkně rostou