vito

Jak často ošetřovat zahradní nábytek?

Jak často ošetřovat nábytek z teakového dřeva? Co je nejlepší přípravek?

Odpovědi
kazisvět

Alespoň jednou za rok. Někdy se doporučuje 2× ročně aplikace oleje (např. Xyladecor olej pro teak) před zimou a po zimě zvláště v případech, kdy je nábytek celoročně venku.

Jakub Tlapal

To se mi přesně hodí. Mně se líbí dřevěný zahradní nábytek z https://www.a­venberg.cz/k61-zahrada-zahradni-nabytek , ale té údržby se docela bojím. Nevím, kdo na to bude myslet. Já určitě ne, proto nevím, jestli pro nás nebude lepší nábytek z umělého ratanu. Fakt je ten dřevěný nábytek o tolik lepší 🙂 ?

Michálek1245

Tak primárně záleží na tom, z čeho je ten nábytek vyrobený. Teakové dřevo ale potřebuje napuštění olejem alespoň dvakrát za rok, minimálně pak jednou. Ale osobně bych to udělal na jaře, když ho vytáhnete, a na podzim, když ho uklízíte. Přes léto to není potřeba. My máme zahradní nábytek sestava z klasického dřeva a tu lakujeme jednou za dva roky. :)

Drahuška999

Ahoj, my jsme si kupovali zahradní lavice z této stránky – https://www.zah­radni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-lavice/ a také se nám trochu poničila. Nicméně, jak píše kazisvět, nejvíce nám pomohl ten Xyladecor na nábytek, protože ten to očistil tak, že to skoro teď vypadá zase jako nové 🙂 Tak se mějte krásně a opatrujte se.