Radak

Jak často odmrazujete lednici?

Děkuji za praktické zkušenosti. Přiznávám se, že v tom nejsem příliš důsledná, proto bych ráda věděla, jak to mají ostatní.
Doplňuji:
Ano, myslela jsem mrazák v lednici. Omlouvám se za nepřesnost.

Nejlepší odpověď
panenka

Lednici odmražuji jednou za 14 dní.

Další odpovědi
mosoj

Mám NoFrost není třeba. Nikde žádná námraza.
Teda pokud je myšlen mrazák.
Chladnička se rozmrazuje sama. Také se o ní nestarám.

Miroslavst

Abych pravdu řekl, tak nevím jak často, ale když je tam námraza, která zbytečně spotřebovává energii, tak lednici odmrazíme.
Možná namátkou tak za 14 dní až tři týdny?

ReHu

Námraza se moc netvoří.
1 – 2* do roka.

Jikra

Kombinovaná Elektrolux.
Chladnička se rozmrazuje sama.
Mrazák 1× ročně.
Mimo jiné záleží na umístění ledničky, jestli je v teple nebo v chladu, frekvence otevírání dveří, způsob balení potravin a také jak těsní guma dveří.
A při odmrazování foukám teplý vzduch z horkovzdušné pistole(dříve fenem) ale z patřičné vzálenosti!!!
POZOR!!! nebezpečí úrazu el.proudem.

hanulka11

Lednice se mi odmrazuje sama a mrazák tak 3× do roka , je to otázka cca 20minut a mrazák je odmrazený a hlavně lépe se pak vysouvají šuplíky a má menší spotřebu.