dust8

Jak často mazat řetěz u kola?

Nejlepší odpověď
paul1

Když na řetězu vznikne špína, kterou tvoří prach ve spojení se starým olejem. To působí jako brusná pasta. Tehdy je třeba řetěz očistit hadrem, může se použít i odmašťovadlo. Na následné namazání slouží různé oleje. Stačí pár kapek a dobré je potom kolo při nadzvednutí řetězem párkrát protočit

Další odpovědi
zjentek

Když je už zaprášený, sám se ozve. Odpružená vidla taktéž. Taktéž odpružená sedlovka a jiné odpružené či jinak pohyblivé části. Ale k řetězu – zaprášený vydává zvuk, který tady neumím popsat. Asi nejvýstižnější výraz bude – šumí. To nevadí, uslyšíš ho a pak ti dojde, o čem jsem tady psal. Já, když ho už slyším, pak mažu. Pak jedu. Totiž když šlapu na kole, jediný zvuk, který při tom snesu a mám ho docela rád, je zvuk tření gum o asfalt. Jiný zvuk můj bajk vydávat NESMÍ. (;