Avatar uživatele
Gus_Fring

Jak často jíte vajíčka, máte je rádi? A jsou vajíčka vraždy?

Jíte je třeba ke snídani, večeři nebo někdy jindy?

quentos: Respektuji tvůj názor. Ale je to přeci už oplodněné vajíčko, ze kterého se má narodit mládě.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, dust8, Zvidatel před 1407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Tak jednou za týden určitě, nejraději farmářská. Nejlépe k snídani.
Vražda to určitě není, protože v něm není koho zabít. Ještě jsem nezažil, abych z něj musel vyklepat nenarozené kuře…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zvidatel

Někdy ke snídani, jindy k obědu, nebo k večeři. Někdy jako svačinu.
Poměrně často.

Proč by vajíčka měla být vražda? Možná to tak vidí vegani, ale ti to toho vidí spoustu. „Vražda“ by to byla, kdyby to byla oplodněná vejce s potvůrkou uvnitř. Neoplodněná slepice snáší vejce „jen tak“, potom, co je snese tak ji k ničemu nejsou.

Upravil/a: Zvidatel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Malvína

Často. K snídani, na večeři, kdykoli… Mám je moc ráda a na všechny možné způsoby a varianty. Mám celkem velkou spotřebu a to nemluvím o těch, který padnou do buchet 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Nebudeš věřit, ale týdně ve dvojku sníme plato domácích vajec a za svůj život jsem jich snědl v jakékoliv úpravě – tisíce a problémy se zdravím nemám, tedy z přílišné konzumace vajíček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vajíčka jím nejraději jako součást trojobalu na řízku z vepřové krkovice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ke snídani, někdy i k obě+du, někdy na večeři. Někdy jen tak na svačinku. Myslím, že tak minimálně 2× za týden mám nějaké vajíčko k něčemu, nebo s něčím.
S vraždou to nemá nic společného, je to scestné myšlení. Když sním hrášek, tak je to taky vražda? Z každé kuličky by mohla vyrůst další rostlinka. A vajíčka co jím já, nejsou oplodněná, nemám kohouta a většinou jím stejně křepelčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Celkem dost požírám vejce (slepičí Keplere, chjo, na co ty POŘÁD myslíš!?) a to na mnoho způsobů. Omeletky, volská oka, na tvrdo, na hniličko – mńam! :)

A nějaké vraždění neřeším, jsem ALIENDRONE, tudíž to řadím do kategorie „zábava“, popřípadě „životní nutnost“. ; :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Vajíčka mám ráda. K snídani, obědu nebo k večeři.
Jím je vařená, jako pomazánku, salát. Ráda mám volská oka, míchaná aké, ale protože jsou v této úpravě nejhůře stravitelná, musím opatrně.
Používám hodně vajec do zapékaných těstovin, leča (oběd, večeře).
Pro mne jsou levnějším zdrojem bílkovin v době, kdy je méně chuti na maso).
Kupuji s farmy nebo dostávám domácí. Jsou pro mne zdrojen vitamínu D.
(nemuhu se slunit/opalovat).
Jsou prospěšná hlavně pro chlapce do 15 let (D vit.), aby se dobře
přisvojil vápník do kostní trámčiny/tam, kam má.

„A jsou vajíčka vraždy?“ – moc otázce nerozumím :/, vzhledem k tomu, že máte přístup k internetu, jistě o nich víte „vše“ 🙂. .
Bohužel přibývá hodně dětí/lidí, které mají alergii na vaječný žloutek či bílek nebo nemohou konzumovat celá vejce a v ničem, včetně pečiva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ginze

Zajímalo by mě, jak je možné, že tolik lidí neví, slepice snáší i neoplodněná vejce (poslední dobou tento názor vídám až moc).
Ví to každý, kdo měl někdy doma slepice, k vajíčku kohouta prostě a jednoduše nepotřebuješ. Samozřejmě těžko říct, jak jsou na tom vejce z obchodu, ale vejce z obchodu jsou celkově dost pochybná a není nad domácí.

Upravil/a: ginze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Mám je rád ale jím je zřídka kvůli vysokému cholesterolu.
Jako dítě jsem je miloval na všechny způsoby, až to bylo dáváno žertem do souvislosti s rodným jménem matky – Vajčnerová.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Každý den

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Už jen velmi zřídka, sama jsem si je nekoupila hodně dlouho. Dokážu si bez nich život představit. Teď prorazila vody internetu tato kauza, mluvilo se o tom i v televizi: https://www.va­jecnypodvod.cz/
Vraždy to určitě nejsou, domácí drůbež je vyšlechtěná ke snášení neoplozených vajec. Co je neetické, jsou velkochovy. Bohužel i někteří šmejdi jsou schopni prodávat dráž vejce z velkochovů a vydávat je důvěřivým lidem za domácí. Stačí si však prohlédnout skořápku, domácí vejce bude bez potisku.

Upravil/a: RyuzakiKate

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Velmi často. Vejce, vnímám jako jednu z nejkompletnějších živočišných potravin.
Pokud jsou doma vejce, je vždycky co jíst. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

No hlavně je třeba si ujasnit pojmy a průjmy. Odkdy je násilná smrt jiného živočicha než člověka klasifikována jako vražda či vraždění?

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

cochee>>> +1!

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zvidatel

A vejce, které jíme ani nemají co dělat se smrtí živočicha.
Kožich je taky „vražda“ Vegani, aktivisté mají hold jiné vnímání světa. To svoje, zřejmě i s vlastním výkladem práv. :D

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Quentos.- Konzumuješ farmářská? Takže většinou vraždíš. Oplozené vajíčko nepoznáš. Ve velkochovech nemají kohouty!, sedláci většinou ano. No moc toho nevíš!

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Ale poznáš…

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Plod není ještě považován za živý organizmus. Ale hlavně že z jednoho postu generalizuješ, soudíš a shazuješ. Ostatně jako vždycky…

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo, jo pravda je někdy nepříjemná. Přece nechceš abych zde říkal, že respektuji tvůj názor, když nemáš pravdu. Nebo ti to dělá dobře?

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek