STUDENTKAEVA

Jak často jíte ryby?

Doplňuji:
Ten měsíc jsem se asi špatně koukla sorry už to nejde opravit..

Nejlepší odpověď
zzzzz

jiná odpověd

Mám ráda pstruha na grilu.
Nejde říct jak často ho přesně jím, v létě cca 1× týdně, v zimě moc ne, to moc často negrilujeme 🙂

Další odpovědi
anonym

jiná odpověd

Kdyby sis tu otázku – resp. její formulaci v kontextu úmyslu (tedy na co se vlastně ptáš!!) raději dvakrát (nebo i vícekrát) rozmyslela…
😉
Ryby jím často. Raději čerstvé, ale nepohrdnu ani marinovanou (třeba matjesy, zavináče…) a ani dobrou konzervou (chatka je dobrá – sice je to krabí, ale já jí to ´vodpustím´)…
Ale nedovolím si to ´průměrovat´ ani na týdny – někdy jednou denně, jindy na rybu měsíc oko neupřu.
Nejčastěji je na jídelníčku mám asi na podzim – jednak jsou vykrmené (a tedy chutnější) a jednak jsou výlovy – a kromě ceněných ryb mám rát třeba okouny – sice mají moc kostí (těch se lze ´zbavit´), ale zato moc dobré maso.
😉

quentos

Ryby jím jednou za čtrnáct dnů

nepochopil jsem rozdíl mezi „jednou měsíčně“ a „jednou za měsíc“. Dále mi není jasný mezi rybami a RYBAMI.
Doplňuji:
*… rozdíl mezi…

marci1

jiná odpověd

Ryby jím tak obden. Většinou lososa, tuňáka. Můj děda jedl ryby opravdu každý den, byl zdravý a dožil se velmi vysokého věku.

Nazdar Bazar

RYBY jím jednou týdně

Doplňuji:
Takový tuňák nebo sardinka s cibulkou,mňam.

anonym

jiná odpověd

Doplňuji:
Ryby jí dost často,min,2krát týdně ,v jakém koli stavu,jakpečené,tak konzervy,file,v sa­látu se syrečkama,atd,dá­vají mi dost energie,abych zde mohl odpovídat!!!

anonym

jiná odpověd

Kapra dvakrát za rok a rybí filé či různé olejovky jednou měsíčně.

Drap

Ryby jím jednou za čtrnáct dnů

Nepravidelně. Někdy třeba třikrát, čtyřikrát za týden, někdy je delší pomlka.

Tombik

Ryby jím jednou za čtrnáct dnů

NikkiHeat

jiná odpověd

Ryby jím o vánocích )))) a pak na zahrádce griluju makrelky (už aby) mňam…

Elk

RYBY jím jednou týdně

kacka2003

RYBY jím jednou týdně

kesim

RYBY jím jednou měsíčně

da ny

RYBY jím jednou měsíčně

Bohužel u těch mořských je jejich původ pro zdraví člověka nebezpečný, zejména losos a tuňák (který mi ale občas chutná) – jsou často karcinogenní. Téměř všechny uměle chované mořské ryby. Kdysi se v Praze cpala tuňákama především chudina :).
Ty z volného moře jsou méně k dostání a plné jiných chemikálií, díky působení člověka.
Sladkovodní jsou „jen“ lehce stravitelné, bohužel předražené maso.
Mívala jsem pylovou alergii (časná), na lískáče a některá jablka ⇒ ryby mi moc nechutnaly. Lékařka mi vysvětlila že u tohoto druhu alergie bývá nechuť k rybímu masu.
Znám chlapce (25), který již od dětského věku nesnese ani výpary vzniklé teplnou úpravou ryb. Sousto rybího masa ho ohrožuje na životě :(.

Mirdas

RYBY jím jednou týdně

Ryby jsou nejen zdravé, ale i chutné, takže se snažím je konzumovat každý týden alespoň jednou a to v nejrůznějších druzích a přípravách.

Pepa25

RYBY jím jednou týdně