Koppik116

Jak často je dobré chodit do sauny?

Ráno nebo raději odpoledne? A jak dlouho v ní nejlépe být, aby z toho mělo tělo užitek? Je lepší parní sauna a nebo infrasauna? 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Parní sauna není sauna !
V sauně musí být suché teplo.
Je úplně jedno kdy do sauny jdete, ale pro dobrý regenerační účinek by se měla dodržovat zásada, že po sauně by neměla až do druhého dne následovat fyzická námaha. Takže ideální je to na konci dne.

Běžně se doporučuje udělat tak tři kolečka – sauna, zchlazení, odpočinek.
Doba pobytu v saunové komoře je silně individuelní, nedá se časově stanovit, ale měla by se dodržovat zásada že pobyt v horku musí být příjemný.Totéž platí i pro ochlazování. Jakmile začne být nepříjemě kvapem ven, zchladit a odpočinek.V zájmu otužování se uvedené doby mají prodlužovat, ale jenom v tom duchu, které jsem uvedl. Z těchto intervalů pak vyjde celková doba pobytu v sauně. Vychází to tak na 1,5 – 2 hod. ty tři kolečka. Do sauny chodím od roku 1980.
Je to výborný relax a odreagování spojené s otužováním na obě strany ( na horko i chlad ).
Má to vynikající čisticí účinky na pokožku. Pokožku je ale dobré po sauně ošetřit mastným krémem.

Další odpovědi
slad08

Nejlepší je chodit ráno a pokud je možno tak po nějaké chvilce v sauně navštívit bazén nebo sprchu. Výběr druhů saun je jen na vás. Osobně bych doporučil parní saunu.
V sauně můžete být 5 min a poté na 2 min hupsnout do bazénu.