Avatar uživatele
anonym

Jak často hledáte místo, kde je absolutní klid?

Máte místo, kam si jdete od všeho odpočinout a tzv. pročistit myšlenky? Je to to samé místo, nebo to střídáte? Existuje vůbec něco takového dneska, v tak rychlé době?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? nyjono, aliendrone před 1376 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ano, mám také miesto. Ale ako zvyčajne býva, nielen v rozprávkach, cesta za šťastím (a kľudom) nie je vždy ľahká.
Často k svojmu hniezdu kľudu musíte dopracovať tŕnistou cestou hromadnej dopravy, upchatých ciest, dlhej chôdze. A keď dosiahnete svoj cieľ, oázu kľudu a oddychu, zistíte, že tam môžte stráviť už len krátky čas, pretože vás čaká opäť dlhý a trnistý návrat do reality života. Ale napriek námahe sa tá chvíľa v lone prírody oplatí.
No možno niekoho prekvapí, ale takúto oázu kľudu je možné si vytvoriť aj uprostred mesta, v hlučnom dave, či počas dlhého monológu nadriadeného jednoduchým prepnutím z prevádzkového stavu do pohotovostného kľudu. Isto to poznáte… navonok pozorne sledujete táraniny šéfa, či iného „ukecaného tvora“, dianie okolo seba, ale myseľ zatiaľ cestuje po svete vidín.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

V houbařské sezóně vyrážím do lesa, kde jsem pryč, daleko od civilizace. Tam je mi nejlíp. Jinak si ten klid dokážu udělat i doma, když zavřu perfektně zvukotěsná okna a ruch ulice zůstane za nimi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nehledám, dělám to jak popisuje naše Miss Antarktis (však víš, létání na koštěti, PEKLO atd.)! Porostě „vypnu senzory“ a je to. :)
Jinak mám i fyzické místo, kde je klid – tma, ticho – má ložnice. Klid v ni je poslední dobou nejen ze senzorického hlediska, bohužel… :( Ale BÝVÁVALO, to ti povídám, to by i Kepler se zjentkem zírali na drát!!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Stačí zajít do lesa. Se psem, na borůvky, nebo na houby. A bývá toho hodně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

Často. Mám svá místa. Tajná 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jsemjá

Mám takové pěkné místo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Klid budu mít až v „hrobě“. Proto žádný nehledám. Denně
poslouchám hudbu. Myšlenky si čistím při sledování filmů,
nebo i při relaxování u hudby.
V noci spím a to ho taky nemám, protože jezdí auta, nebo
mě ruší sousedi atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Nehledám, bylo by to zbytečné, mám tinnitus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Mám. Musím odpočívat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Boy 13

Podle mě je nejdostupnější pro každého procházka v lese. Pouze procházka, klid, a nepřemýšlet alespoň na tu chvilinku nad strastmi života.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Občas, většinou po dokončení některého z cílů. Klid mám doma, občas relaxuju i s kočkou v klíně nebo na hrudi:-)
Nebo na procházce s psíkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

orwell, aj s tinnitom sa dá žiť, ak sa človek nevzdáva a prispôsobí sa tej „reči duchov“. Jednoducho, nech je to akokoľvek nepríjemný, skúste to brať ako šum vetra, zvuky mestskej dopravy, vylúčte to z vedomého vnímania a odrazu budete vnímať zvyky, ktoré ste predtým nepočuli. Ako s tinnitom žiť, je aj otázka svojho vnútorného ovládania.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dohledal jsem si význam termínu. Souhlasím s Vámi.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Vím, že šum je všech signálů král, ale nijak mně to nepomáhá.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek