Jak často hledáte místo, kde je absolutní klid?

Máte místo, kam si jdete od všeho odpočinout a tzv. pročistit myšlenky? Je to to samé místo, nebo to střídáte? Existuje vůbec něco takového dneska, v tak rychlé době?

Nejlepší odpověď
led

Ano, mám také miesto. Ale ako zvyčajne býva, nielen v rozprávkach, cesta za šťastím (a kľudom) nie je vždy ľahká.
Často k svojmu hniezdu kľudu musíte dopracovať tŕnistou cestou hromadnej dopravy, upchatých ciest, dlhej chôdze. A keď dosiahnete svoj cieľ, oázu kľudu a oddychu, zistíte, že tam môžte stráviť už len krátky čas, pretože vás čaká opäť dlhý a trnistý návrat do reality života. Ale napriek námahe sa tá chvíľa v lone prírody oplatí.
No možno niekoho prekvapí, ale takúto oázu kľudu je možné si vytvoriť aj uprostred mesta, v hlučnom dave, či počas dlhého monológu nadriadeného jednoduchým prepnutím z prevádzkového stavu do pohotovostného kľudu. Isto to poznáte… navonok pozorne sledujete táraniny šéfa, či iného „ukecaného tvora“, dianie okolo seba, ale myseľ zatiaľ cestuje po svete vidín.

Další odpovědi
Kepler

V houbařské sezóně vyrážím do lesa, kde jsem pryč, daleko od civilizace. Tam je mi nejlíp. Jinak si ten klid dokážu udělat i doma, když zavřu perfektně zvukotěsná okna a ruch ulice zůstane za nimi.

aliendrone

Nehledám, dělám to jak popisuje naše Miss Antarktis (však víš, létání na koštěti, PEKLO atd.)! Porostě „vypnu senzory“ a je to. :)
Jinak mám i fyzické místo, kde je klid – tma, ticho – má ložnice. Klid v ni je poslední dobou nejen ze senzorického hlediska, bohužel… :( Ale BÝVÁVALO, to ti povídám, to by i Kepler se zjentkem zírali na drát!!! ;) :D :D

elkon

Stačí zajít do lesa. Se psem, na borůvky, nebo na houby. A bývá toho hodně.

Malvína

Často. Mám svá místa. Tajná 🙂

jsemjá

Mám takové pěkné místo.

briketka10

Klid budu mít až v „hrobě“. Proto žádný nehledám. Denně
poslouchám hudbu. Myšlenky si čistím při sledování filmů,
nebo i při relaxování u hudby.
V noci spím a to ho taky nemám, protože jezdí auta, nebo
mě ruší sousedi atd.

orwell

Nehledám, bylo by to zbytečné, mám tinnitus.

jáára

Mám. Musím odpočívat.

Boy 13

Podle mě je nejdostupnější pro každého procházka v lese. Pouze procházka, klid, a nepřemýšlet alespoň na tu chvilinku nad strastmi života.

nyjono

Občas, většinou po dokončení některého z cílů. Klid mám doma, občas relaxuju i s kočkou v klíně nebo na hrudi:-)
Nebo na procházce s psíkem.

led

orwell, aj s tinnitom sa dá žiť, ak sa človek nevzdáva a prispôsobí sa tej „reči duchov“. Jednoducho, nech je to akokoľvek nepríjemný, skúste to brať ako šum vetra, zvuky mestskej dopravy, vylúčte to z vedomého vnímania a odrazu budete vnímať zvyky, ktoré ste predtým nepočuli. Ako s tinnitom žiť, je aj otázka svojho vnútorného ovládania.

anonym

Dohledal jsem si význam termínu. Souhlasím s Vámi.

orwell

Vím, že šum je všech signálů král, ale nijak mně to nepomáhá.