Rokio

Jak často dochází k vydědění potomků? Při kterých činech dětí k tomu obvykle dojde?

Nejlepší odpověď
Drap

Málo často. Podmínky za kterých k tomu může dojít jsou stanoveny zákonem.

EKSOT123

Ano, kupodivu by zákonný důvod nebyl naplněn v žádné z následujících situací:
>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Qp-fU0CmxVk
>>Povídají si dva kamarádi: „Dcera dnes přišla ke mně a povídá mi: ‚Tati, už mi nedávej víc kapesné, zamkni můj pokoj, spal všechny moje věci, rozbij můj televizor, seber můj telefon, prodej moje auto, vezmi mi klíče od domu, vyhoď mě na ulici a vymaž mě ze svojí závěti.‘“ „To, že řekla?“ ptá se udiveně druhý. Teda neřekla to úplně takhle, ale přišla domů s cigánem a řekla: „Toto je ten chlapec, kterého miluji…“
>>Můj tatínek věří v převtělování: veškerý svůj majetek odkázal v závěti sám sobě.