MonkeyKing

Jak často cvičit břicho na břišáky?

Chci zpevnit tělo a vyrýsovat břišáky (hlavně), ale obecně zpevnit zádový břišní prsní svaly – jaké cviky, jak často (denně, obden?) – za jak dlouho se dostaví výsledek = pekáč a pevný tělo?
Jim zdravě, hodně bílkovin a vitaminů, nic neberu a ani nechci brát, nejim sladký.

Odpovědi
Kelt

Je vidět, že sis dal předsevzetí k Novému roku, že budeš cvičit. Cvičení je individuální, záleží na tvé fyzické kondici, motivaci atd. Nejlepší by bylo zajít do posilovny a tam dostaneš odborné rady na míru od zkušeného cvičitele. Každopádně to není krátkodobá záležitost několika dní, ale několika let. Záleží, kolik do toho chceš investovat, peněz , času a proč to vlastně chceš dělat. Zaplať si trenéra, choď co nejčastěji do posilovny – jedna možnost.
Dělej sed leh, zvedni nohy a dokýkej se hlavou kolen – možností pro doma je spousta, nic to nestojí a děláš to doma – druhá možnost.

ratava

Každý den určitě ne, svaly potřebují regenerovat.

Na netu je cviků k posilování spousta, ovšem- aby měly ten správný účinek, měly by se provádět správně a to doma v pokoji moc neohlídáte. Proto by bylo dobré si alespoň pro začátek zaplatit trenéra, který vám případně opraví držení těla a pod. a vysvětlí, jak co nejefektivněji cviky provádět a s čím samotné posilování zkombinovat… Odrovnat si (nejen) páteř kvůli „pekáči buchet“ asi nebude to, po čem toužíte…

(výsledek se dostaví podle toho, s jakou postavou začínáte- poměr tuků/svalů a p.)

Tady máte jeden odkaz, třeba vám k něčemu bude:
http://www.do­maciposilovani­.cz/

sannutri

Buchty se pečou v kuchyni! Nemusíš břišáky zbytečně mučit těžkými váhami. Za předpokladu zdravýho a vyváženýho jídelníčku je stačí posilovat 2–3× týdně. Pokud posiluješ i jiný partie, vždy se při nich soustřeď i na správný zapojení celého coru.