dust8

Jak často by se měla měnit teplovodivá pasta na procesoru u PC? Je 5 let příliš dlouhá doba a procesor to pak zpomaluje?

Odpovědi
anonym

pusť zátěž, třeba multithreadový benchmark v 7ZIPu nech ho běžet minutu a podívej se na teplotu cpu, pokud je významně vyšší než když si stejný test dělal před rokem vyměň pastu jinak na to kašli a nech tam tu původní 🙂

pasta se může časem vydrolit pokud pasivní chladič není chycen moc pevně a na pouzdře čipu prokluzuje, pokud ale drží pevně a je přišroubován skrz otvory MB k nějaké kostře z druhé strany, nemělo by to být nutné ani po pěti letech.

Hlada

Téměř každý výrobek spotřební a průmyslové elektroniky má nějaký výkonový polovodič připevněný na chladiči, kde je pro lepší přenos tepla použita teplovodivá pasta. Nikdo nikdy ji po celou dobu životnosti výrobku nemění. Není tedy potřeba ji měnit ani na procesoru PC. Pokud se s chladičem nehýbe, není k tomu žádný důvod. Např. pod spínacími tranzistory ve zdroji ji také nikdo nemění.