Avatar uživatele
dust8

Jak často by se měl vymetat a čistit kotel a komín, aby bylo dosáhnuto co nejlepšího spalování a topení či vytápění?

Bude zde nějaký velký rozdíl mezi kotly s ručním přikládáním a automatickými ko­tly?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1798 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Dobré spalování je zajištěno při dodržování zákonných lhůt a revizí podle legislativy. Vše je dobře popsáno zde: http://www.pro­consulting.cz/re­vize/revize-a-cisteni-kominu.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Příbuzný má OPOP EKO topí dřevo, Bílínský ořech 1, kotel čistí každý týden, komín 1 za měsíc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kepler: Tak tady rozhodně nebudu souhlasit. To také můžeš tvrdit, že kdo jezdí podle předpisů nikdy nebourá.

Stejně jako tvrdit že kdo má certifikát ISO9001:cosi (kontrola kvality) má tedy zaručeně kvalitní výrobky.

před 1798 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

že nesouhlasíš vůbec nevadí, Samozřejmě, když někdo topí jako blb a bůhví čím, pak si může komín čistit každý měsíc. Ta doporučená legislativa v mém odkazu je především kvůli bezpečnosti. Na druhé straně: najdi mi chalupáře, kdo plní aspoň ty normy. Přijede kominík, hele tady máš 500 a vydej mi potvrzení o revizi. Tak se už vzájemně zdržovat nebudeme, mám to hlavně kvůli pojišťovně. Zdar!

před 1798 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek