dust8

Jak často by se měl vymetat a čistit kotel a komín, aby bylo dosáhnuto co nejlepšího spalování a topení či vytápění?

Bude zde nějaký velký rozdíl mezi kotly s ručním přikládáním a automatickými ko­tly?

Odpovědi
Kepler

Dobré spalování je zajištěno při dodržování zákonných lhůt a revizí podle legislativy. Vše je dobře popsáno zde: http://www.pro­consulting.cz/re­vize/revize-a-cisteni-kominu.html

Kryšpín

Příbuzný má OPOP EKO topí dřevo, Bílínský ořech 1, kotel čistí každý týden, komín 1 za měsíc

Dochy

Kepler: Tak tady rozhodně nebudu souhlasit. To také můžeš tvrdit, že kdo jezdí podle předpisů nikdy nebourá.

Stejně jako tvrdit že kdo má certifikát ISO9001:cosi (kontrola kvality) má tedy zaručeně kvalitní výrobky.

Kepler

že nesouhlasíš vůbec nevadí, Samozřejmě, když někdo topí jako blb a bůhví čím, pak si může komín čistit každý měsíc. Ta doporučená legislativa v mém odkazu je především kvůli bezpečnosti. Na druhé straně: najdi mi chalupáře, kdo plní aspoň ty normy. Přijede kominík, hele tady máš 500 a vydej mi potvrzení o revizi. Tak se už vzájemně zdržovat nebudeme, mám to hlavně kvůli pojišťovně. Zdar!