Pájo

Jak často a jak moc mulchujete? ;)

Jak daleko od kmene (uvnitř a vně)?
Nebo mulchujete v řadách?
Doplňuji:
Mulchování (český ekvivalent mulčování není zcela přesný) je starý dobrý trik sadařů, jakým lze udržet vláhu kořenům ovocných stromů. Optimální uspořádání většího sadu (jabloní) je v řadách: tzn. řada jabloní a mezi nimi zelaný pás (zatravněný). Ten zachytává případné přestřiky postřiků aplikovaných v průběhu roku, tráva po nich často bujně roste.
Zelené pásy se tedy sekají a tráva (ještě v zeleném stavu) se nahrabe do kruhů kolem jednotlivých stromů… tato vrstva shora sice lehce pooschne, ale vevnitř se drží vláha a provzdušňují to žížaly. Tráva se nesmí dávat moc blízko kmene, natož na něj (aby nehnil). Zase je zbytečné prstenec z trávy kolem stromu dělat příliš široký. A na tyto parametry jsem se ptal.

Nejlepší odpověď
beer

Nezlob se na mne příteli, ale tak špatně formulovanou otázku bych od tebe nečekal )) „Jak daleko od kmene (uvnitř a vně)?“ „..mulchujete v řadách“
Vždyť se to dá popsat česky, líp a srozumitelněji!
Na srozumitelnou otázku můžeš očekávat odpovědi, na nesrozumitelnou v nejlepším případě jen hlouposti z nepochopení. Ale třeba tos bral jako šifru ))

Další odpovědi
terry

Já nemulchuju vůbec.

anonym

co je mulchovat?
Doplňuji:
ahá :D mulčování :D to nedělávám, ale pokud es mi chce, tak takovým válcem s hřebíkama projedu zeminou a hezky se tím provzdušní půda a může se pohnojit.

michael69

Ačkoliv se to všeobecně doporučuje,já bych to zase tak nepřeháněl.Hlavně není dobré udělat velkou vrstvu u kmene,protože se pak uvnitř té vrstvy velmi zvyšuje teplota a zdá se mi,že z toho stromy či keře moc nadšené nejsou.Podle mne stačí normálně trávu mulčovat a nechat,kde zůstane na celé ploše. Dusík,který z toho vzniká,je velice pohyblivý v půdě a ke kořenům stromů se i tak dostane.

Pájo

Vyjádření to není právě brilantní, ale spíše tu s tím nikdo nemá zkušenost.
Mulchuje se v kruzích (kolem stromu) nebo i v řadách (kdy je holt trává u stromu jen ze dvou protilehlých stran a zbytek pásu je vypálen travním herbicidem).

Stačí tedy napsat nevím a ne hned pokládat otázku za hloupou nebo hloupě položenou..

kapka

Já to poprvé přečetla „muchlujete“ 😁

Pájo

Je to tak naschvál napsáno, aby to k tomu svádělo.. :D
Sadař vidí terminus-technikus..
..a živočichář živočichářská… to druhé..
Nic ve zlém! :D

www

Sadaře znám, ale používají jinou a přesnější mluvu. Taky patřím mezi ty, co otázku nepochopili 😉

Pájo

Nejsem sadař a ne vždy formuluji správně. Snad mi to prominete… položil jsem už i horší otázky.