corny0

Jak částečně odmocnit liché čísla?

Ahoj, mohl by mi prosím někdo vysvětlit jak nějak jednoduše částěčné odmocňovat? Velká čísla mi dělají dost problém a při písemce mi to tak ubírá hromadu času. Mám tu teď třeba příklad: částečné odmocni odmocninu z 315 nebo 225. Jak tyto čísla částečně odmocnit, abych u toho neztrácel moc času? Potřebuju nějaký fígl 🙂

Odpovědi
bolak

fígl je v dělení :)

začínáš dvojkou když to jde, pak trojkou, pětkou, sedmičkou, atd. (jsou to prvočísla)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-roznasobit-cislo-512-ciselne-obory

pak to zpětně mezi sebou zase roznásobíš

315:5=63:3=21:3=7
√315=√(5337)=­3√5√7=3√35

√225=? (teď ty)

Funna

první odpovědi ti snad nestačily?…fígl je v tom, umět násobilku!

boywthsmallD

kokot kokot kokot kokot kokot