Jak časově dlouhý výpadek vody se již musí hlásit do příslušných domácností?

Nejlepší odpověď
annas

"O tom, na jak dlouho vypnou vodu a kolik cisteren přistaví, si rozhodují samy vodárenské firmy.

Vodárny radí obyvatelům , aby se předzásobili.

Na jak dlouho nanejvýš mohou dodávku přerušit, zákon o vodovodech a kanalizacích provozovatelům nijak neurčuje. Pokud by se vodu rozhodli zastavit třeba na měsíc, mohou.

„V tomto ohledu není žádný limit. Určitě ale není v jejich zájmu prodlužovat odstávku byť jen o hodinu déle, než je nezbytné. Náhradní zásobování je pro ně obrovská zátěž a velké náklady navíc,“ řekl iDNES.cz Matěj Čermák z pražské hygienické stanice."

Zdroj: https://praha­.idnes.cz/hygi­enici-odstavka-vody-praha-dka-/praha-zpravy.aspx?c=A160824­_135949_praha-zpravy_mav