FlAsh_7

Jak být více elegantní?

Odpovědi
aliendrone

  1. Při nákupu oblečení měj k ruce ASISTENTKU (prostě nějakou ženu, která se umí oblékat elegantně)! Z vlastní zkušenosti vím, že se baby v tomto ohledu můžou doslova ZTRHAT (a vrní při tom blahem!), když je požádáš o pomoc při výběru. počítej ale s tím, že to bude NA DLOUHO, oběhnete NĚKOLIK shopů (jeden, dva v žádném případě nestačí!) a starší muži si i vzpomenou na vojnu. Tolikrát obléknout a svléknout v jeden den mě donutili jen v armádě, vzpomínáte chalpi na „barevnou hudbu“? :D :D :D.
  2. Nejspíš tě donutí jít nikoliv k obyč. holiči , ale do „vlasového studia“. Ve výsledku obvykle máš na hlavě nějaký „pakec“ (žádné „vstanu a jdu“ se nekoná), sedíš tam 5× tak dlouho a i cena je „drobet vyšší“.
  3. Jestli ještě nechodíš, tak manikúra/pedikúra.
  4. Snaž se být přiměřeně v kondici. Pokud vyběhneš 15 schodů a budeš pak funět jak parní lokomotiva, tak z tebe neudělá elegána ani Versace s Armanim dohromady. ;) :)

A rada nakonec – Obleky nekupuj, ale nechávej si je šít. Jen tak máš jistotu, že ti perfektně padnou, málokdo má „konfekční postavu“. Pokud ale neznáš etiketu, především tu u stolu, tedy že např. nevíš který příbor je rybí a který dezertní či která sklenka je na víno/sekt/koňak/vo­du atd. a obecně neovládáš pravidla kulturního chování, je ti veškerá „povrchová elegance“ zpravidla k ničemu. Jde to ruku v ruce.

Pochop, nejde o to ovládat perfektně techniku sabráže (pokud nejsi pingl) apod. bejkárny, ale dolít ženě SPRÁVNĚ víno tak, abys nerozbryndal či při otevírání sektu na večírku nebyla zlitá od hlavy až k patě (nebo třeba jen ty či stůl). A nic na tom nemění fakt, že jinak si můžeš libovat v křupanském počínání (jako třeba já ;) :D), ony v životě VŽDYCKY přijdou situace, kdy se ti tyhle věci BUDOU HODIT. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.