sccay

Jak být veterinarkou s neodpovidajici střední školou

Dobrý den, má dcera 15 let, byla po dlouhé tahanice nakonec neprávem svěřena do péče otce, který se stará jen o svůj život a tudíž nastupuje Sofinka na Waldsdorfskou školu, kombinované lyceum a to si myslím, je velká škoda. Měly jsme v plánu, že vystupuje gymnázium a bude se věnovat zvířátkům. Její vztah k nim je dočista nepopsatelny. Nádherný. Myslíte, že je možné po vystupování této školy se nějakým způsobem dostat k vteřině? Byla by to opravdu veliká škoda, vzdát se s jejím nadanim a přístupem tohoto oboru, velkého snu. Je to velice chytrá a vnimava holka. Chci, aby byla v životě šťastná a zcela určitě vim, ze by byla i velkým přínosem pro tento směr. Dekuji ta odpovědi sccay

Odpovědi
Kelt

Pokud má dcera maturitu, tak může jít na příslušný obor na vysoké škole a po zvládnutí přijímaček a vystudování školy, může mít odpovídající vzdělání. Možná by mohla dělat někde v ZOO a tam by jí poradili, nebo můžete poslat dotaz na dané místo. Jsou lidé, kteří vám mohou poskytnout informace.

Drap

Po jakékoli střední škole se může s maturitou hlásit na veterinu.

Kazatel

Ať se šprtá i mimo školu biologii a chemii, případně ať má na střední škole samé jedničky, což je vlastně lehčí, než na gymplu, pak by jí mohli vzít i bez přijímaček.

http://studium­veteriny.blog­spot.com/2015/08­/prijimacky.html

Jinak Sofinka možná prozře, až bude muset kuchat mrtvolky, atd., občas nějaké zvířátko uspat, nehledě na to, že zrovna vzhledem k obtížnosti, toto není nejlépe placený vysokoškolský obor, pokud na to má, udělala by lépe jít raději léčit lidi.

Ametyst

Jistě, Kazateli, nad mrtvolou člověka se nikdo nedojímá. Zato zvířátka nesmějí trpět.

Kazatel

Tak považoval jsem za dobré připomenout, že láska ke zvířatům má i tu druhou stinnou stránku. A krom toho, že lidé se běžně „neuspávají“, tak jejich léčení a s tím spojené výdělky jsou úplně někde jinde.