FreddieR

Jak být špatný rodič?

Co musím dělat, abych byl špatný rodič? Nechci se jím stát, ale zajímá mě Váš názor, co je podle Vás špatný rodič. Já jsem se konkrétně setkal s jedinci, kteří své ratolesti bili a označovali se za dobré rodiče. To je podle mého názoru docela „bizár“ něco takového tvrdit, ale že jo. Když má někdo děti, znamená to, že ví, jak je vychovávat. Stejně jako když si člověk koupí housle a umí na ně hrát bez žádného hudebního vzdělání. To je ale ovšen jenom můj názor.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne každý, kdo má děti, ví, jak je má vychovávat,
a ne každý, kdo vlastní housle, na ně umí hrát.
Dokonce ani ten, kdo má kvalitní hudební vzdělání,
nemusí být dobrý houslista.

Aby byl člověk špatným rodičem, stačí nedělat nic.

Další odpovědi
da ny

Snadno.
https://www.san­cedetem.cz/srv/www/­content/pub/cs/clan­ky/jake-rodice-potrebuji-dnesni-deti-dost-dobre-157.html
Špatný x dobrý rodič
Nezájem, sobectví, přílišná autoritativnost, vkládání vlastních (nesplněných) ambicí do vlastních dětí, přehnané nároky, závislosti (drogy, alkoholismus aj.). zyram, despota atp. – to všre je horší, než nějaká ta facka nebo rákoska :D
Dnes již neplatí:„Škoda rány, která padne vedle…“
Dnešní hysterické, hyperaktivní a agresivní děti se „vychovávají“ dobrým slovem, prosíkem a úplatkama. Nebo vlastním příkladem? :)
Každá společnost, každý jedinec může mít odlišnou představu o špatném/dobrém rodičovství.
Známkovat se to nedá, naučit také ne, odkoukat vzory nebo nedostatky (těm se vyhnout), jen do jisté míry ano.
Jednou ti tvé rodičovské snažení spočítají/ocení děti 🙂

Rokio

Špatný ročič je podle mě takový rodič, který se o své děti vůbec nezajímá, skončí ve vězení za úmyslný trestný čin, je to chornický alkoholik, není schopen uživit své děti, trpí vážnou duševní poruchou atd.

Dobrý rodič se podle mého názoru pozná podle toho, že jeho děti něčeho dosáhnout a neskončí špatně (pokud se nenarodí s nějakou fyzickou, nebo duševní vadou). Pokud se z dítěte stane v dospělosti slušná a vážená osoba, tak jeho rodič je většinou dobrým rodičem.