matej.kv

Jak být ve Windows 8.1 skrytý v rámci sítě?

Dobrý den, mam Windows 8.1 a nechci být viděn v síti ani pres CMD, jak to mám udělat?

Odpovědi
jáára

Já to blokuju routerem, ale ne každej router to zvládá… Ve Windows si nastav Veřejnou Síť, ale tam ping, arp, projde.
Přes router když pinkám svou IP tak mám timeout.
E: router ani nemusí „routovat“ ostatně na co překládat 2×

anonym

Co si představuješ pod „skrytý“ a „viděn“? Pokud jsi v síti a chceš využívat byť jen některé služby, nikdy nebudeš úplně neviditelný. Můžeš na personálním firewallu blokovat veškerý příchozí provoz a zahazovat pakety, statická adresa pořeší DHCP dotazy (ovšem jak zajistíš, že si někdo náhodou nenastaví stejnou adresu jako ty?). Co dál? Jestli potřebuješ síťové služby, budeš se muset vypořádat s adresami IP (nemůžeš využívat DNS, protože i tak se dá zařízení detekovat).

Možná napiš, čeho tím chceš dosáhnout.