annas

Jak byste vysvětlili tento jev? Proč to naše noha nedokáže?

  1. Vsedě na židli zvedněte pravou nohu ze země a dělejte s ní kruhy po směru hodinových ručiček.
  2. A teď, když děláte ty kruhy, začněte psát ve vzduchu pravou rukou číslo „6“.

Noha změní směr kroužení. A nic s tím neuděláte. Vaše pravá noha vás vždycky zklame a je jedno kolikrát to budete zkoušet!!!

Jak jste dopadli?

Doplňuji:
Ad pusinka50. Proč bych měla být zklamaná? Já pokus nevymyslela. Jen mě zajímalo, zda opravdu nejde oba pohyby koordinovat, jak tvrdil autor.

Nejlepší odpověď
fcoop

Poprvé to bylo podle předpovědi.Ale stačila minuta a bez problémů.
Šestka ukázková a kruh dokonalý.Teď pracuji na čtverci levou rukou,obdélníku pravou a nohama – levá krouží plynule! úhledné osmičky,pravá vyťukává morseovku. Text libovolný,rychlost standardní ( 65 úderů/min.)
To vše při sledování Televizních Novin.

Další odpovědi
beer

Jedná se o nezvyklou koordinaci pohybů a mozek na ni není zvyklý. Pokud to ale bude člověk pravidelně cvičit, půjde to zakrátko bez problémů.
Doplňuji:
Navíc, mozek upřednostňuje v tomto případě práci horních končetin, poněvadž horní končetiny jsou primárně využívány k práci, složitým dovednostem, atd. Noha je při této činnosti až druhořadá – mozek ty dvě věci současně bez tréninku nezvládne, proto noha „opisuje“.

iceT

Já to ani nezkouším,ale vždy mě fascinovali a fascinují bubeníci,jak dokážou mlátit všema čtyřma končetinama jinak.

anonym

Od od středu šestky ano,ze shora vůbec,ale nepíšeš,jak napsat .Odkud začít.Takže můj výsledek je 50/50

Doplňuji:
Hele,jak mě to kroužení vyvedlo z míry.2× od!!

pusinka50

Nechci tě zklamat, pro tebe špatná odpověď, ale při větší míře soustředění mí to jde.:-) Musím se na to hodně soustředit, ale jde to:-)

bolak

My co máme obě nohy levý s tím nemáme obsolutně žádnej problém.
Doplňuji:
hmm, tak nechval dne před večerem, dlužíš mi novou lampičku…

Drap

Mozek zkrátka neni uplně dokonalý. Mate ho ten krouživý pohyb.Nedokáže zkoordinovat pohyb tak, aby dolní končetina dělala krouživý pohyb v jiném směru než končetina horní

Katty25

Nevím jak ostatním, ale mě to jde :)

anonym

Byl jsem tady.

annas

Ad bolak. Chudák lampička. 🙂

bolak

Mě by zajímalo, jak byste vysvětlili tedle jev > http://img.pic­tureup.cz/02042013­/f3e81e2bfbd54e623e79ef­c085c4f6e97f559e10­.png a proč to naše noha nedokáže :))

led

To nie je obrázok hroznýša, ktorý zhltol slona?
http://uss.upol­.cz/vesele-cteni-2/21/2.html
Malý princ – Antoin de Saint-Exupéry

  • skúste si to nakresliť, keď nohou robíte kruhy :)

graf dokáže mnoho, dajú sa ním robiť „zázraky“, ale aké hodnoty majú x,y? Kto je hroznýš a kto slon?

bolak

Žádný zviřátka, je to graf rozdílu odpovědí a užitečných odpovědí, z něhož se dá vyčíst od kterého data si dotyční začali dobodovávat stovky odpovědí. :) Tenhle rozdíl (fialová linie) totiž v čase nikdy nemůže začít klesat, tak je to v grafu krásně vidět :))

Ještě malé vysvětlení pro negrafology, když vložíte 10 odovědí a za 5 z nich dostanete bod, tak rozdíl mezi odpověďma a užitečnejma odpověďma je 5. A pokud od téhle chvíle vložítedalších 1000 odpovědí, tak i kdybyste za všech 1000 odpovědí dostali bod, tak rozdíl těhlech dvou hodnot bude činit pořád 5, ten se nemůže snižovat. Pokud se sníží znamená to podvod, znamená to to, že někdo někomu dobodoval odpovědi z dávno mrtvejch otázek, jiná možnost není…

led

Ďakujem za vysvetlenie,
priznám sa, nenapadlo ma takto si to odsledovať, zaoberám sa skôr otázkami a odpovediami.

takže laicky xy= vodorovne časová os, zvisle bodová os

bolak

no, body tam nejsou, na ose Y je hodnoty rozdílu -CELK.POČ.ODP – POČ.UŽIT.ODP. a taky užitečnosti v % – POČET UŽIT. ODP/POČET ODP. CELKEM

hlavně ten graf ale dokazuje, jaká to byla lež, když ocko tvrdila že za to nemůže že ji axl dobodovává, že je to jeho věc a že ona nic takovýho nedělá, přitom je jasně vidět, že s tím začala ocko, která axlovi začala dobodovávat profil o 3 měsíce dřív než on jí..

bolak

led, nevíš co bylo na tom obrázku, v tom odkazu co jsem vložil? mě by to fakt zajímalo, já už si to nepomatuju :)

bolak

ten „rozdíl“ je rozdílem mezi odpověďmi a užitečnými odpověďmi daných dvou uživatelů, aby to bylo jasný :)

briketka10

iceT,
to mě taky a ještě, když k tomu zpívají
je to prý moc těžké mluvil o tom David
Koller z Lucie :)

annas

Ad pusinka. Proč bych měla být zklamaná? Já to nevymyslela. Jen mě zajímalo, zda měl autor tvrzení pravdu. Nic víc, nic míň. 🙂