Luciášek32

jak byste vysvětlili pojem dokovací stanice?

Nejlepší odpověď
Hohny

Zde se už o nějaké definice pokusili, tak snad bude stačit.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-dokovaci-stanice

Další odpovědi
Michal Kole

je to většinou nabíječka ve stolním provedení, že se Vám napájecí kolík neválí někde po podlaze když třeba mobil nemáte zrovna „zapojený“.

led

Dok – prístav základňa kde sa dopĺňalo palivo, tovar, vykonávala údržba a podobne
už názov hovorí dokovacia stanica že ide o základňu pre zariadenie, ktorá umožňuje jeho napájanie – dobíjanie a rozširuje možnosti. V elektronike sa využívajú ako základne k mobilom, mp3, holiaci strojček a podobne i k zariadeniam výpočtovej techniky (počítač, tablet, PDA). Sú malé dokovacie zariadenia pripojiteľné pomocou
1 – usb – tu rozširujú možnosti zariadení
2 – priamym kontaktom – zasunutím do konektoru notebook, kde sa využíva i možnosť napájania zariadenia.
príklad dokovacej stanice:
1 – nabíjačka – stojan na zasunutie mobilu, holiaceho strojčeka do tela nabíjačky
2 – usb dokovacia stanica – pomocou jedného usb pripojenia je možné pripojenie ďalších zariadení cez iné typy konektorov (PS2,seriový – napr.starý typ modemu a paralelný tlačiareň, možnosť pripojenia LAN a podobne)
3 – dokovacia stanica pripojena priamym konektorom (na notebooku väčšinou dole alebo vzadu) možnosti tak ako usb dok naviac možnosť CD/DVD, reproduktory a audiokonektory, viac USB portov, chladenia NB,
zasunutím NB do doku je hneď zapojený aj do prívodu el.prúdu. Netreba pri tom množstvo rôznych káblov