Rokio

Jak byste vyřešili tuto hádanku o lordech?

Do hotelu přišli tři lordi. V recepci si řekli za jeden pokoj 10 liber, které každý z gentlemanů zaplatil – dohromady 30 liber.

Když měl poslíček odnést pánům zavazadla, přispěchal ředitel hotelu, že měli hosté zaplatit jen 25 liber. Dal tedy poslíčkovi pět liber, ať je lordům vrátí.

Poslíček nevěděl, jak rozdělit 5 liber mezi tři osoby, tak dal každému po libře a dvě si nechal.

Každý tedy zaplatil 9 liber (deset původně, jednu dostal zpět). 3×9=27. Dvě libry si nechal poslíček. 27+2=29. Kam zmizela jedna libra?

zdroj: atropin.cz

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Gentlemani platili 27 liber. Měli platit 25. Dvě libry pro poslíčka. Číslo 30 není vůbec důležité.

Zdroj: http://hadanky­.chytrak.cz/?h=lor­di

Další odpovědi
Drap

To je snadné Platili každý 9 liber 3×9 je 27 a dvě libry pro poslíčka. To že původně dali 30 liber neni důležité, s tím se počítat nedá.

Emefej

Jedna libra byla odkloněna.

Kelt

Tento příklad matematicky se tady už několikrát řešil a nezáleží, zda to jsou táborníci, čeští turisté nebo angličtí lordi. Matematika platí univerzálně.

Hufnágl

Emefej
Kým?