Iceman88

Jak byste vyřešili tuhle tu situaci s otcem???

Tak otec už s námi od roku 2008 nežije, je v Praze, má jinou ženu. Platili jsme za něj půjčku a bylo to dost hodně asi něco kolem 90 000 Kč. Už je to naštěstí splacené, kdybychom to neplatili, tak by přišla exekuce. Je rok 2018 a nedostali jsme od něj de facto nic! Strýcovi dlužil 37 000 Kč, to mu taky nic nedal, taky jsme to museli za něj platit. Když jsem měl 21 let a nastupoval do prvního zaměstnání, tak mi nic nesehnal, přitom měl všude známé. Btw. On je Inženýr, jeho plat byl vždycky vysoký. Je mu 54, a ještě hodně peněz utratil za Švagrovou, která často střídala partnery. Jenže ten vůl to nepoznal, že si s ním hraje. Prostě ho jen využívala a když neměl peníze, tak ho odkopla.
Žijeme s mámou i se svojí mladší sestrou na Moravě, mě je 30 let. Sestra, ta už to s ním dávno skončila. Já ho viděl naposledy tento rok v únoru a to mi dal jen blbých 1 000 Kč. Naposledy mi volal 14. října, od té doby se neozval, ještě říkal, že je rád, že mě slyšel, ale to řekl před tou svou ženou, je totiž pěkně falešný, opravdu nevím, co si o tom mám myslet.

Jak byste to řešili vy???

Odpovědi
Edison

Co vlastně chceš řešit? To vůbec není z otázky jasné.

Anikitos

Osobně se s ním sejít a zkusit si upřímně promluvit. Vždycky je lepší se první domluvit, dokud to (ještě) jde.

Pokud vám jde o nějaké vyrovnání – vrácení peněz – záleží to na situaci. Můžete zkusit soud, ovšem pokud jste spláceli nějakou půjčku, kterou si otec vzal, ale byl s vaší matkou v manželství, tak je to bohužel dluh obou dvou [spadá to do Společného jmění manželů (tedy i dluhů)]. Ovšem splácet by to měli půl napůl/příp. domluvou. Takže v takovém případě je lepší obrátit se na nějakého odborníka (v poslední řadě soud).

Drap

Nic bych neřešil. Jak vyplývá z otázky , neotázky, tak dluhy po něm nevymáháte a nebo nechcete a vztahy jsou takové jaké jsou a takové jak jste je obě strany vybudovaly.

ivzez

K financím:
Můžete otce písemně vyzvat k zaplacení všeho,
co jste za něj splatili. Pokud výzvě (nikoliv žádosti/prosbě)
nevyhoví, museli byste jej žalovat.

Zaujalo mne: spojení „Žijeme s mámou i se svojí mladší sestrou na Moravě.“
→ Vy s maminkou máte společnou sestru? To si nedokážu představit…

nyjono

Vzhledem k tomu, kolik ti je a že otec nemá zájem se s vámi stýkat možná bude tak akorát se na otce nevázat a začít žít svůj život.
Když se otec v dobrém ozve, dob ře, když ne, nevadí, je vám dobře i bez něj.

Edison

Peterd108: to je jako co? To má tazateli nějak pomoci?

Mc Merkurion

… tady je vidět, že když dva odpovídaj totéž, nejni to stejný >>> v některých případech je tato odpověď na místě (ptá-li se někdo na soukromí), a jestliže urazíme někoho ješitnost, asi si pak myslí, že je touto odpovědí vtipnej …