Avatar uživatele
Wang

Jak byste vy definovali aktivistu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, anonym před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

U většiny aktivistů platí, že čím méně podložených argumentů, tím jasnější názor. Kdysi jsem byla pověřena vyjednávat s aktivisty proti dostihu Velká pardubická a nestačila jsem žasnout, jak málo toho o problematice věděli. Ale nezajímali je názory a argumenty druhé strany. Nakonec jejich vinou v r.1992 zahynulo v dostihu několik koní. Měli pocit, že bojují za záchranu koní, ale tam, kde nebyly TV kamery, tam se nevyskytovali. Myslím tím ten fakt, že se v té době rušily celé chovy koní a ti byli ve velkém prodáváni do zahraničí jako živé konzervy. K porážce došlo až v zaraničí. Vysokobřezí klisny, kterým již kapalo ze struků mléko, vynikající chovní a sportovní koně byli naloženi do vagonů aby skončili v psích konzervách. Žádný aktivista ani nemukl. A takovou nebo podobnou zkušenost mám i s jinými „ochránci“ přírody a zvířat. Bohužel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Já znám jenom ty ze Šumavy a to jsou placení otrapové, kteří ani neví proč protestují !!
Doplňuji:
Tedy ví, dostali zaplaceno.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Je to člověk, který intenzivně prosazuje cíle o kterých je přesvědčen, bez ohledu na objektivní skutečnosti a fakta.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Aktivisti je aktivní a míří dopředu. Díky nim vypadá svět kolem nás o dost lépe. Hlavně vědí o čem mluví a nesnaží se zachránit nemožné.
Doplňuji:
Sama jsem spíše pasivní aktivista, ale trochu se snažím. Jak se tady psalo o koňských dostizích v Pardubicích, tak ty se mi také nelíbí. Jsem skoro jediná u nás – bydlím v Kladrubech nad Labem – kdo je odsuzuje.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Je to člověk, který se zajímá o nějakou problematiku a intenzivně prosazuje cíle o kterých je přesvědčen.
Máš-li na mysli ochranu přírody a ekologii, nic proti nim nemám ale naopak, inklinuji k nim. Mnohdy nebýt jich, byl by například leckde jen asfalt, beton atd., zmizela by krajina včetně rostlin i živočichů, voda mrtvá…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Definici si najdi na webu. Ale faktem je, že pod tímto pojmem si představíme několik rádoby zelených. Ale je mnoho aktivistů, kteří prosazují zájmy dětí, nemocných, seniorů apod.
Aktivistu bych definoval jako čověka, který bezplatně a nebo za nějaké přiměřené nákldy se snaží na základě pravdivých podkladů o změny zaběhlých metod a postupů. K tomu může využít i sranda akce a i nátlakovou, řadně oznámenou a organizovanou akci.
Rádoby aktivista je ten, který při takovém prosazování prosazuje demagogii, nevědomest, nevhodné nátlakové akce apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek