annas

Jak byste vtipně odpověděli na otázku: Máte raději dršťkovou polévku, nebo déšť?

Představte si, že jste hostem v televizním či jiném pořadu. Divák se vás zeptá a máte odpovědět.

Otázka byla skutečně položená, doplním později, komu a v kterém pořadu.

ČT 1 opakuje po několik sobot Horníčkovy Hovory, pořad plný skvělých hostů a nezapomenutelných vtipných reakcí na položené otázky, důvtipu, nadčasových moudrostí atd. Takový humor se už dnes nenosí, škoda, že vymizel z obrazovek.

V pořadu, který jsem si připomněla, diváci kladli otázky různého druhu. Uvedená otázka byla jednou z nich. Nejde o vytržení z kontextu, ale zájem o reakci M. H.

Další otázka např. Co se vlastně stane s tmou, když se rozsvítí?

Jaký je rozdíl mezi tím, když dostanete po hlavě měkkým nebo tvrdým dřevem?

M. Horníček odpověděl na otázku úsporně, tedy náznakem, jak je to jeho zvykem – „Pokud mně dršťková polévka nepadá na hlavu“…

Tudíž je třeba domyslet, že M. H. má rád dršťkovou polévku v žaludku a déšť padající na hlavu, nikoliv naopak.

M. H. reagoval na všechny dotazy. Ale nikdy nedal najevo, že jde o otázku jednoduchou, primitivní, nic neříkající . Vždy odpověděl na jakýkoliv dotaz pohotově a osobitým způsobem. Byl to inteligentní humor, protože u jeho odpovědi bylo třeba přemýšlet.

Děkuji za odpovědi.

Koho mé doplnění nezajímá, nemusí číst, v opačném případě neházet „kameny:. Anebo slova tvrdší kamenů.“ M. H.

Nejlepší odpověď
da ny

Když dršťkovou tak s cedníkem. Když déšť, tak s deštníkem :D
Dršťky ani v polévce po seznámení se s nimi ve školní družině nejím. V dospělosti jsem k nim dosud cestu nenašla ;).

Další odpovědi
zjentek

tento způsob komunikace zdá se mi poněkud neobvyklým

anonym

Mám rád dršťkovou polévku,když sedím venku,
při drobném děšti s rohlíkem , pak k tomu sklenku.
Když jsem byl malý,říkali mi-polívky jez!,budeš jinak špunt.
Dnes už to vím,mám jí rád,polévka je grunt.

Tady se jí říká „ksichten suppe.“

Drap

Dršťkovou mám nejraději za deště. Pravdou je, že pokud padá na hlavu, tak je příjemnější déšť než dršťková.

anonym

Raději deštěm zalitý, než z dršťkovky poblitý!

Nenávidím tuto polívku!

johana 56

Konečně prší krásně a odměny jsou jasné.
Zahrádka dočkala se dešťovky,já dám si talíř dršťkovky.

fcoop

Jóó´…Horníček­............

Kdysi – v „Hovorech“ dostal dotaz:„Jaký je rozdíl mezi vránou“?
Odpověděl:„Má obě nohy stejné, zvláště pak pravou“.
Samozřejmě s komentářem.­.............­.....znal lidi a dobře věděl, že všichni nemají smysl pro humor.
A absurdní k tomu.

A že někteří považují slovo humor za sprosté slovo.

Takové otázky jsou jak lakmusový papírek.

Lakmusovým papírkem se měří pH, takovými dotazy také............jde vlastně o zjištění kyselosti…

Lékař se ptá nastávající maminky: „Jak veliký má váš manžel pH faktor“?
Ona se zamyslí a pak ukáže: „Asi takhle velký, pane doktore“.

briketka10

Miluju dršťovku a deštík mi vadí jen někdy :))

Zbynas

Já dršťkovku miluju, tak bych si dokázal představit déšť z drštěk.

bolak

Záleží na kvalitě kuchaře, pokud není známa, tak raději to druhé. Ono po dešti se zatím ještě nikdo nepozvracel, že ano.

klumprt

Deště se nenajím, drštkovou polívkou záhon nezaleju. Prašť jak uhoď.

Mimochodem, já si pamatuji několik otázek na HH z knížky Hovory H, kterou máme doma. Např.:

Ot.: Nedávno jsem se dotýkal drátů na zem spadlých a nic se mi nestalo. Ztratil jsem důvěru v úřední nápisy. Co mám dělat?
odp: Dotýkejte se drátů na zem spadlých nadále, dokud ztracené důvěry opět nenabudete.

Ot: Jaký je rozdíl mezi vránou?
Odp: Má obě nohy stejné, zvláště pak pravou.

Ot: Může anarchista sám sobě poručit?
Odp: Může, ale nesmí se poslechnout.

Ot: Spíte s otevřeným oknem nebo s otevřenými ústy?
Odp: Od té doby, co mi do ložnice vlétl netopýr, zavírám oboje.

(Tyhlety nosím už léta v hlavě, odnikud jsem je nekopíroval, tudíž nemusí být úplně přesné.)

A vzpomínám, že na jednu otázku prý Horníček nevymyslel nikdy uspokojivou odpověď:

Říká se, že slovo dělá muže. Co dělá ženu?

arygnoc

„určite, áno, určite“.

😉

[aká otázka, taká odpoveď]

hanny 2

Raději mám déšť – ale za oknem – to znamená,že nesnáším obojí.

ptáč

Lepší dršťková polévka v dešti, než drátem do Ježkova oka.

anonym

Než sníst co jen sousto dršťkovky, raději zmoknu durch 🙂 Není to moc vtipně, ale fakt bych tu polívku nesnědla. Možná tu falešnou z hub.

quentos

To je stejné jako ptát se – máte raději sex, nebo drátem do voka? :{D> myslím, že odpověď je naprosto jednoznačná…

ivzez

Ač je to nezdvořilé, odpověděla bych otázkou:
„Kde jste jedl/a vtipnou kaši?“

ReHu

Jj, inteligentním humorem není obdařen každý 🙂

lexx

TV tazatel je vůl s neukončenou základkou a zaslouží leda nakopat a krumpáč, lopata

anonym

„no comment, nemáte nějakou lepší otázku, na kterou se dá v mém případě odpovědět“ ?

štamgast

Co to je za blbost?

da ny

Skvělý pořad! Hovory H jsem vždy ráda sledovala ;)
Sobotní opakování na ČT1 mi nějak „utekla“, ale na internetu jistě najdu nějaké „perličky“ humoru, který pobaví, poučí i potěší a dnes se bohužel hned tak nikde nevidí/neslyší…

annas

Totiž pořád je v 6.30 h ráno. Náhodou jsem si toho všimla, takže teprve jsem viděla asi 4 či 5 pokračování.

arygnoc

zaujíma ma i kontext, lebo mi pripadá, že otázka je vytrhnutá z kontextu (ak jej jej autorom napr. p. kraus) – ale pripúšťam, že je mnoho moderátorov, ktorí sú podobnej zhovädilosti schopní.

😉