Rokio

Jak byste vládli a jaké změny byste udělali, kdybyste byli středověkým králem českých zemí?

Moc ve vašich v rukou v době středověku

Nejlepší odpověď
Kepler

Dle tehdejšího moudrého zvyku bych rozdělil, abych mohl panovat. Podporoval bych vzdělání a spravedlivé odměňování. Snažil bych se zavést právní stát a postihovat lapky, zrádce, vrahy a křivopřísežníky. Chtěl bych být králem železným, zlatým a spravedlivým.

Další odpovědi
anonym

Zlodějům usekávat jednu ruku, pokud by to nepomohlo, tak i druhou.
Nepoctivcům dát je chleba a vodu a pracovat na zvelebení obcí či měst, pokud by to nepomohlo a z prací by utíkali, tak vyhostit do dalekých krajů.

Drap

Vše co by, kdyby, jsou jen ničím nepodložené teorie. Nikdo z nás nedokáže určit co by, kdyby. Realita se vždy liší od snů.

arachis

Snít je zdravé, to na úvod. Zařídila bych zákonem pořádné cesty a dbala na výstavbu kanalizací. (Šlo to i ve starém Římě…) Abych zmírnila epidemie. Vojáci by byli jen na obranu a místo do boje, bych je posílala na pole. A vyhnala bych církev ze svého království. Ale to bych asi moc nepochodila, protože byla nadřazená.

dudu

A do historie by ses zapal jako „Lahny naražeč“. Možná by o Tobě byl napsán i muzikál.