zjentek

Jak byste specifikovali chuť limety? Čím je charakteristická? Cítíte v ní taky i kokos?

Jak to, že mně většina kultivarů limety chutná po kokosu?

Prosím specifikujte anebo charakterizujte- což je nejspíš totéž. ;)

To tady na netu nikdo neochutnal limetku?

Nejlepší odpověď
annas

Mně se zdá méně kyselejší než citron, ale je jemnější, trochu nahořklá, někdy hořkosladká. Příjemně voní.

Už jsem ji dlouho neměla, takže přesně vůni nedovedu určit.
Kokosovou příchuť jsem cítila v kokosové šťávě s limetkou.

Další odpovědi
Lukes888

Limetka je pro mě charakteristická tím, že má takovou exotickou chuť a vůni. Kokos v ní necítím…

ivzez

Limetka mi krásně voní, ale nechutná
mi tak dobře jako citrón, přijde mi moc jemná.

Kokos z ní necítím.